امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144111
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 257
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با ایام دهه فجر تعدادی از نویسندگان ادبیات داستانی کشور از جزیره خارک و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با ایام دهه فجر تعدادی از نویسندگان ادبیات داستانی کشور از جزیره خارک و سکوهای نفتی خلیج فارس بازدید می کنند.

ابراهیم زاهدی مطلق معاون داستان بنیاد شعر و ادبیات داستانی با اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس افزود: ظرفیت محدود است از این رو با هماهنگی معاونت داستان 8 نویسنده به این سفر اعزام خواهند شد.

وی افزود: صبح فردا این سفر آغاز خواهد شد و تا پنجشنبه ادامه دارد،  این سفر به دعوت شرکت نفت انجام می‌شود و قرار نیست پس از سفر خروجی به شکل تالیف اثر باشد.

زاهدی ادامه داد: یکی از قهرمانان دوران دفاع مقدس که در زمان جنگ تحمیلی در جزیره خارک از پایانه های نفتی کشورمان در مقابل حملات هوایی و موشکی عراق دفاع می کرد، به نام آقای مصطفوی این گروه را همراهی می‌کند.

ابراهیم زاهدی مطلق، معاون داستان بنیاد شعر و ادبیات داستانی در این خصوص با اعلام این نکته که در زمان جنگ، خارک بیشترین حملات را در زمان جنگ متحمل شده و بیشترین طرح های ابتکاری با دشمن نیز در همین منطقه صورت گرفته است، گفت: «ما به عنوان بنیاد ادبیات داستانی ایران موظفیم به ادبیات داستانی کمک کنیم و یکی از راه های مهم کمک به ادبیات داستانی آن است که چنته نویسندگان را برای خلق آثار بیشتر و جدی تر پر کنیم. تلاش بنیاد بر آن است که امکان حضور نویسندگان در نقاطی را فراهم کند که شرایط حضور و بازدید در این نقاط برای آنها فراهم نیست.»

خارک مهمترین پایانه نفتی کشور است که در زمان جنگ به واسطه اهمیت استراتژیک و سوق الجیشی آن، بارها مورد تهاجم هواپیماها و موشکهای دشمن قرار گرفت. بخش عمده ای از صادرات نفت در حال حاضر از خارک صورت میگیرد و به دلیل اهمیت این جزیره استراتژیک، حضور عموم شهروندان در این جزیره ممنوع است.

بازدید از تاسیسات نفتی جزیره خارک، سکوهای نفتی خلیج فارس، آثار باستانی خارک، بقعه محمد بن حنفیه و... از جمله برنامه های نویسندگان در سفر به خارک است.

در این سفر که به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و به میزبانی شرکت نفت فلات قاره ایران برگزار می‌شود، نویسندگانی چون ابراهیم زاهدی مطلق، محسن مومنی شریف، رضا امیرخانی، محمدرضا بایرامی، میثم امیری، شهریار عباسی، مهدی قزلی، محمد مصطفوی حضور دارند.

شایان ذکر است بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان با رایزنی‌های فراوان با شرکت های نفتی، توانسته است جواز حضور نویسندگان در این جزیره را به دست آورد.

انتهای پیام/و

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها