امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144118
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 172
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوره‌های دانش‌افزایی با هدف ارتقاء سطح علمی مدرسان زبان فارسی و همچنین فارسی آموزان در جهان و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوره‌های دانش‌افزایی با هدف ارتقاء سطح علمی مدرسان زبان فارسی و همچنین فارسی آموزان در جهان و آشنایی هرچه بیشتر آنان با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان توسط بنیاد سعدی برگزار می‌شود که در این دوره مدرسان مصری شرکت کرده‌اند.

این مدرسان مصری با مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته زبان فارسی، به عنوان مدرس زبان فارسی، در دانشگاه‌های مصر تدریس می‌کنند.

«برگزاری کلاس‌های آموزشی با حضور اساتید مجرب در ساختمان بنیاد سعدی»،«بازدید از اماکن فرهنگی، ابنیه و آثار تاریخی شهر تهران» و همچنین «ملاقات‌های فرهنگی» از جمله برنامه‌هایی است که برای مدرسان مصری حاضر در این دوره کوتاه مدت دانش‌افزایی تدارک دیده شده است.

این دوره کوتاه مدت دانش‌افزایی که ویژه مدرسان زبان فارسی در دانشگاه‌های مصر است،‌ از 4 بهمن‌ماه آغاز و تا 16 همین ماه ادامه دارد و مراسم اختتامیه دوره با حضور حداد‌عادل،‌ رئیس بنیاد سعدی و دکتر محمد اخگری،‌ معاون برون مرزی صدا و سیما در ساختمان بنیاد سعدی برگزار خواهد شد.

پیش از این نیز دوره کوتاه مدت دانش افزایی برای استادان و مدرسان زبان فارسی قازان روسیه برگزار شد.

کشور مصر بیش از 17 دانشگاه و کرسی زبان فارسی با حداقل 15 هزار دانشجوی زبان فارسی دارد و استادان زیادی در مقاطع مختلف به تدریس زبان فارسی می‌پردازند و با وجود سه دهه قطع رابطه دیپلماتیک ایران و مصر،‌ کرسی زبان فارسی در دانشگاه‌های این کشور همچون «دانشگاه عین‌الشمس» تعطیل نشد و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها