امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144131
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی عسگری، خوانندهء موسیقی ایرانی با اعلام این خبر گفت: یازدهم بهمن ماه، تازه ترین اثر به آهنگسازی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی عسگری، خوانندهء موسیقی ایرانی با اعلام این خبر گفت: یازدهم بهمن ماه، تازه ترین اثر به آهنگسازی حسام اینانلو و صدای بنده با نام «هنگام که گریه می دهد ساز» منتشر گردید.

وی افزود: این آلبوم یکی دیگر از تجربه های خوب بنده است که امیدوارم مانند همیشه مورد لطف و استقبال مخاطبان قرار گیرد. در فاصلهء زمانی کمی از انتشار آن در ساعت 18 از تاریخ سه شنبه، 14 بهمن ماه نیز در مرکز موسیقی «بتهوون» این اثر با حضور جمعی از دوستان هنرمند و خبرنگاران رونمایی خواهد شد.

حسام اینانلو آهنگساز و نوازندهء این اثر نیز عنوان کرد: همان طور که پیش از این نیز اشاره کرده ام، این مجموعه ماحصل پارامترهای فکری و ایده‌های خاص بنده چه به لحاظ ریتم و چه به جهت تلفیق موسیقی در حیطهء موسیقی کلاسیک ایرانی ست که در آن تلاش کرده ام دریافت‌های خود را با الهام از موسیقی دورهء قاجار اما در مسیر و روند موسیقیِ امروز به اجرا در بیاورم.

اینانلو با اشاره به وقفه زمانی کوتاهی که در انتشار این آلبوم پیش آمده افزود: قرار بود این آلبوم نیمهء دوم از دی ماه سال جاری روانهء بازار موسیقی گردد اما به دلیل ترافیک موجود در تولید آلبوم، بعد از ماه های محرم و صفر، این موضوع به تاریخی دیگر موکول شد که با توجه به تأخیر چندین ماهه و چند سالهء برخی آثار، خوشبختانه این وقفه ناچیز است. روز سه شنبه منتظر حضور دوستان و هنرمندان عزیز خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، آلبوم «هنگام که گریه می دهد ساز» بر سروده‌هایی از نیما یوشیج، شفیعی کدکنی، هوشنگ ابتهاج و سیاوش کسرایی، در دستگاه همایون و در آواز دشتی نواخته و خوانده شده است و حسام اینانلو (آهنگساز- کمانچه و کمانچه آلتو)، عیسی غفاری و امیر ابوطالب (تار)، یاور طاهریان (سنتور)، آزاده احمدی (عود) و آرمان عامری (نی) در این اثر به هنرنمایی پرداخته‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار