امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144134
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ آگهی تبلیغاتی کتاب «شکست اشغالگران در غزه»، همزمان با آغاز دهه ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ آگهی تبلیغاتی کتاب «شکست اشغالگران در غزه»، همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در سیستم نمایش مترو از 11 لغایت 25 بهمن سال جاری به طور متوسط روزانه 17 بار در 39 قطار مترو تبلیغ می‌شود.

این آگهی تبلیغاتی همزمان با روز غزه به مدت یک هفته از شش شبکه سیما اعم از یک، دو، سه، چهار، نمایش و تماشا در 70 نوبت پخش شد.

این کتاب در مجموعه «بین‌الملل اسلام» انتشارات «روایت فتح» به چاپ رسیده است، همچنین شکست اسرائیل در نوار غزه در پاییز 2005 نخستین تجربه‌ فلسطینی‌ها در عقب‌نشینی اسرائیلی‌ها از زمین‌های فلسطین اشغالی بود. با این عقب‌نشینی، مقاومت توانست با تکیه بر عملیات نیروهایش به دستاوردهای مهمی برسد و گامی به جلو بردارد.

 

کتاب «شکست اشغالگران در غزه» تلاش می‌کند این مقاومت را به تصویر بکشد؛ مقاومتی که پیروزی تاریخی در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی را به دنبال داشت. این پیروزی در سرزمین فلسطین در نوع خود نخستین است و اگر مقاومت بتواند در سایه‌ حمایت بی‌نظیر مردمی از سلاح،‌ اراده و عزمش به نحو احسن‌ استفاده کند، این پیروزی هرگز آخرین نخواهد بود.

در قسمتی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: با ادامه‌ انتفاضه‌ اقصی در طی این سال‌ها، می‌بینیم که مقاومت به صورتی که بیانگر عقلیت حرفه‌ای است، از یک مرحله به مرحله‌ بعدی پیشرفت کرده است.‌ رهبری سیاسی و فرزانه بر آن نظارت دارد که از اراده‌‌ای پولادین برخوردار بوده، زیرا معتقد است که جنگ با دشمن اسرائیلی اساساً همان جنگ اراده‌ها است.

دشمن بازی بی‌رحمانه‌‌ای به نام «انگشت به دندان گزیدن» را مدیریت کرد، ولی نتیجه‌ این بازی روشن و میدانی بود. نتیجه‌ آن تنها یک فرضیه نبود؛ زیرا در آخر، اسرائیل از مقاومت فلسطینی‌ها و از درد و رنجی که نصیبش شد، با صدای بلند فریاد سر داد. به این ترتیب، با مقاومت فلسطینی‌ها، اولین عقب‌نشینی اسرائیل از فلسطین بدون مذاکره و امتیازدهی به ثبت رسید.

کتاب «شکست اشغالگران در غزه» تلاش می‌کند، این مقاومت را به تصویر بکشد؛ مقاومتی که پیروزی تاریخی در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی را به دنبال داشت، طوری که این رژیم مجبور شد در نیمه‌ی سپتامبر سال 2005 از نوار غزه عقب‌نشینی کند. این پیروزی در سرزمین فلسطین در نوع خود نخستین است و اگر مقاومت بتواند در سایه‌ حمایت بی‌نظیر مردمی از سلاح،‌ اراده و عزمش به نحو احسن‌ استفاده کند، این پیروزی هرگز آخرین نخواهد بود.

گفتنی است، انتشارات «روایت فتح» کتاب «شکست اشغالگران در غزه» تألیف «عدنان عبدالرحمان» با ترجمه «فاطمه کاظمی»، را در در 368 صفحه و با قیمت 13000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها