امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144143
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «چهارشنبه، 19 اردیبهشت» بعد از ظهر امروز بعد ...

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «چهارشنبه، 19 اردیبهشت» بعد از ظهر امروز بعد از نمایش فیلم در کاخ جشنواره برگزار شد.

بنا بر این گزارش، این مراسم با حضور وحید جلیلوند (کارگردان)، محمدحسین لطیفی و علی جلیلوند (تهیه کنندگان)، نیکی کریمی، برزو ارجمند، آفرین عبیسی، شاهرخ فروتنیان (بازیگران) و مرتضی پورصمدی (مدیر فیلمبرداری) حضور داشتند.

وحید جلیلوند در ابتدای مراسم گفت: فیلم سینمایی «چهارشنبه، 19 اردیبهشت»  محصول همه گروه بود. من در این اثر مؤلف‌های بسیاری دیدم. تمام عوامل این فیلم بدون اغراق مؤلف بودند و از همه سپاسگزارم.

نیکی کریمی نیز با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد انوشیروان ارجمند گفت: من با ایشان بازی نکردم ولی وقتی برزو را روی پرده دیدم یاد ایشان افتادم. من هیچ وقت با ایشان هم بازی نبودم ولی یادش گرامی باد.

وی ادامه داد: فیلمنامه خوب کم است و من قبلا هم گفته ام‌ که دلم می‌خواهد با کارگردان‌هانای فیلم اولی کار کنم. وقتی هم فیلمنامه «چهارشنبه، 19 اردیبهشت» را خواندم خیلی خوشم آمد. بخشی هم کارگردانی است و آن شور و شوقی که کارگردان می‌تواند داشته باشد و کارگردانی که می‌تواند پای کار بایستد که آقای جلیلوند این گونه بودند.

به گزارش فارس، لطیفی نیز در این مراسم عنوان داشت: بار اصلی روی دوش علی جلیلوند بود و من خوشحالم بابت این همه دقت که در کار مشهود بود. معتقدم که هر سال باید تعدادی از کسانی که تجربه و آمادگی دارند، حق مسلمشان است که وارد عرصه سینما بشوند. روزها در گذر است و کسانی باید باشند که پرچم سینمای ایران را در دست داشته باشند. من سالهاست که وحید جلیلوند را می‌شناسم و دغدغه‌های او را می‌شناسم که دنبال منبر و بلندگویی بود که حرف‌هایش را با مردم بزند.

پورصمدی نیز در سخنان کوتاهی گفت: امیدوارم خراشی که این فیلم در ذهن مسئولین اجتماعی ایجاد کرد، آنها را وادار به پاسخگویی کند. فیلم به نظر من بیش از اندازه تکان دهنده بود.

به گزارش فارس، ارجمند نیز در بخش دیگری از مراسم عنوان داشت: اصولا در سینما آدم بدشانسی هستم و باورم نمی‌شود این همه خوش اقبالی را که در کنار این اعتماد داشته‌ام. آرزویم این بود که ای کاش با پدرم فیلم «چهارشنبه؛ 19 اردیبهشت» را  تماشا می‌کردم. من 20 سال  برای بازی در  این  نقش صبر کردم و خوشحالم که امروز آرزویم بر آورده شده است.ایراد ندارد که نقشم کوتاه بود، کم بود ایراد ندارد.

نیکی کریمی نیز اظهارداشت: من آدم خوشانسی هستم چرا که در 25 سال گذشته فیلمنامه‌های خوبی به من پشنهاد شده و در فیلم‌های خوبی بازی کردم در کارنامه هنری‌ام چهار و پنج فیلم بد را هم داشتم و حالا که به  گذشته  نگاه می‌کنم بر این باورم برخی اشتباهاتی را در انتخاب فیلم‌هایم داشتم. و سعی دارم که دیگر این اشتباهات را تکرار کنم و از این به بعد تلاش می‌کنم بار دیگر در سینمای متفکر حضور داشته باشم چرا که به این نتیجه رسیدم هیچ چیز ارزش این را ندارد که در یک کار متوسط  حضور پیدا کنم با اینکه به خاطر سختگیری کارگردان گاهی بیش از  10 برداشت داشتیم اما از بازی در این کار لذت بردم.

وی تصریح کرد: حضور در فیلم «چهارشنبه، 19 اردیبهشت» احتیاج به تمرکز بالایی داشت. کار راحتی نبود و آقای جلیلوند کارگردانی نیست که راحت بگیرد.

به گزارش فارس، جلیلوند در ادامه نشست با بیان اینکه تلاش ما تصویر یک رئال اجتماعی بود، عنوان داشت: ما همزمان هم نقد آدمی داشتم و هم اینکه او را مورد ستایش قرار دادیم. کاراکتر اول فیلم با وجود اینکه  زندگی پیامبر گونه‌ای ندارد اما فرد قابل ستایشی است. این فیلم تلاش کرد که بازنمایی واقعیت کند ضمن اینکه یک اثر سینمایی باشد.  بزرگان عرصه سینما می‌گویند که  معمولا  فیلم سازان کارهایی را می سازند که شباهتی به آن ندارد. در این فیلم من هم همین کار را کردم و با وجود اینکه شیفته جلال هستم اما زندگی مشابه او را ندارم.

همچنین آفرین عبیسی نیز در این مراسم عنوان غلاقه دارم با کارگردان‌های کار اولی کار کنم تا تجربه‌های جدید را به دست آورم. وقتی فیلمنامه این کار را خواندم به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم و بعد از مطالعه و در سن 63 سالگی موضوع جدیدی را تجربه کردم.

وی ادامه داد: من نقش عمه را در این فیلم بازی نمی‌کنم چون او را در این فیلمنامه به نوعی  مقصر  می‌دانستم  اما بعد از صحبت‌هایی که  با کارگردان این کار داشتم راضی به بازی در این نقش شدم و حالا که فیلم را در کنار مخاطبان دیدم خوشحالم که این نقش را بازی کردم.

در پایان این جلسه گفت: امیر آقایی روزی که به دفترم آمد، هرآنچه توانست کمکم کرد و گفت تمام تلاشم این است که بعد از دیدن این فیلم اگر هر کسی هر مقداری پول اضافه دارد، آن را به دیگران کمک کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها