امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144149
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست گفت‌وگوی اصحاب رسانه با عوامل فیلم سینمایی «خانه دختر» با حضور ...

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست گفت‌وگوی اصحاب رسانه با عوامل فیلم سینمایی «خانه دختر» با حضور شهرام شاه& zwnj;حسینی کارگردان، محمد شایسته تهیه‌کننده، رویا تیموریان بازیگر، رعنا آزادی‌ور بازیگر، حامد بهداد بازیگر، محسن دارسنج بازیگر و طراح صحنه و لباس و میثم مولایی تدوینگر در سالن سعدی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

شاه‌حسینی در ابتدای این نشست درباره چگونگی ساخت فیلم سینمایی «خانه دختر» عنوان کرد: همه تلاشم را کردم که در این چند وقتی که در سینما بودم قدمی به عقب برندارم و سراغ کسی رفتم که اشتباهی نکنند و در این میان به پرویز شهبازی برخوردم.

وی تأکید کرد: حضور پرویز شهبازی در «خانه دختر» باعث خرسندی من است و امیدوارم اسم پرویز شهبازی روی فیلم سنگینی کند و از این به بعد هم باز به سراغ پرویز شهبازی خواهم رفت و از او قصه خواهم گرفت.

در ادامه محمد شایسته تهیه‌کننده فیلم «خانه دختر» با اشاره به همکاری با شاه‌حسینی عنوان کرد: من فیلم‌نامه «خانه دختر» را روی میز برادرم مرتضی شایسته دیدیم و در ابتدا او قرار بود تا تهیه‌کنندگی این اثر را برعهده بگیرد اما به دلیل درگیری برای آماده‌سازی فیلم سینمایی «خبر خاصی نیست» به کارگردانی برادرم مصطفی شایسته نتوانست این پروژه را همراهی کند و من نیز از او اجازه گرفتم تا تهیه‌کنندگی این اثر را برعهده بگیرم و مراحل صدور فیلم پروانه ساخت فیلم هم 4 ماه طول کشید.

رویا تیموریان درباره حضور خود در فیلم «خانه دختر» گفت: برای من نقش مثبت و منفی مکمل و اول فرقی ندارد و این مهم است که من به عنوان بازیگر کنجکاوی‌های خودم را در نقش بیان کنم.

رعنا آزادی‌ور نیز در سخنانی کوتاه درباره ایفای نقش خود در این فیلم تأکید کرد: من بازی در این فیلم را خیلی دوست داشتم و از ایفای نقشم در این فیلم خیلی لذت بردم.

و اما در ادامه این نشست نوبت به میثم مولایی تدوینگر «خانه دختر» رسید که او نیز در سخنانی خاطرنشان کرد: «خانه دختر» پنجمین فیلم من است و خوشبختانه وقتی فیلم را در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه فیلم‌برداری کردیم توانستیم در فواصل مختلف روی مونتاژ این اثر کار کنیم.

محسن دارسنج که در این فیلم طراحی صحنه و لباس را همراه با بازیگری ایفا می‌کند، گفت: من بازیگر نیستم و همین‌جوری در این فیلم بازی کردم.

بنابراین گزارش اواسط نشست حامد بهداد که از ابتدا با حرکات موزون صورت خود اصحاب رسانه در سالن سعدی به خنده واداشته بود در سخنانی گفت: امیدوارم امسال شاهد فیلم‌های خوبی باشیم و دعا می‌کنم که سینمای ما از بیماری اقتصادی و سوژه نجات پیدا کند.

وی گفت: برخلاف آن چیز که برخی عنوان می‌کنند که حال‌مان خوب است من می‌گویم که حال‌مان اصلاً خوب نیست و در برنامه‌های زنده ما را مجبور می‌کنند که بگوییم حال‌مان خوب است اما من به آن دسته از افرادی که حال خوب را عنوان می‌کنند؛ می‌گویم اجازه دهید فیلم‌های خوب ساخته شود.

بهداد در ادامه با ذکر این دعا که خدایا به سینمای ما شفا بده از حضار در نشست خواست تا دست‌های خود را بالا بیاورند و آمین بگویند.

شهرام شاه‌حسینی در ادامه نشست درباره فیلم‌برداری «خانه دختر» گفت: ما زمان محدودی برای فیلم‌برداری گذاشتیم و همانطور که می‌دانید من در صحنه دکوپاژ ندارم و منتظر حضور حامد بهداد در صحنه می‌مانم تا براساس شرایط فیلم‌برداری کار را آغاز کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که پایان فیلم «خانه دختر» غافلگیرکننده است، گفت: خوشحال باشید که پایان فیلم کوتاه است چون ریتم مخاطب ما تند شده و ما قرار داشتیم تا حادثه‌ای را بررسی کنیم و طی این بررسی به اول فیلم برگردیم.

میثم مولایی تدوینگر «خانه دختر» با اشاره به مدت‌زمان فیلم گفت: نسخه اول فیلم سینمایی «خانه دختر» 94 دقیقه بود و ما زمانی بیش از تایم فیلم را صرف حذف چند دقیقه از فیلم کردیم.

شاه‌حسینی در پاسخ به این سؤال که «خانه دختر» حال آدم را بد می‌کند، گفت: فیلمی که بوی کهنگی می‌دهد نباید حال شما را خوب کند و این فیلم احساسی که باید انتقال بدهد را داده است.

وی همچنین در خصوص انتخاب نامگذاری این اثر اظهار داشت: «خانه دختر» بدون هیچ گرفتاری به اصل مطلب می‌پردازد و پایان همه چیز «خانه دختر» است.

رویا تیموریان در پاسخ به این سؤال که ایفای نقش شما در فیلم «خانه دختر» نامتعارف بوده است، اظهار داشت: این فیلم یک کار تیمی بود و ما تمامی پیشنهادها را با شاه‌حسینی انجام می‌دادیم که شاید ماحصل آن دو صحنه‌ای بود که جذاب باشد.

وی افزود: من دوست دارم نقشی که بازی می‌کنم با این نقش ایاق شوم و من را به فکر فرو ببرد.

تیموریان ادامه داد: کوتاهی و بلندی نقش‌ها برایم مهم نیستند و مسئله مهم کنکاش بازیگر در نقش است.

در ادامه این نشست محمد شایسته درباره اولین تجربه تهیه‌کنندگی خود در سینما عنوان کرد:‌ من هرچه در سینما دارم از برادرانم آموخته‌ام و سعی می‌کنم مابین برادرانم حرکت کنم که این موضوع باعث حفظ تعادل می‌شود.

بنابراین گزارش شهرام شاه‌حسینی در ادامه نشست درباره انتخاب بازیگران فیلم سینمایی «خانه دختر» گفت: دوست داشتم درباره انتخاب بازیگران صرفه‌جویی کنم اما محمد شایسته به عنوان تهیه‌کننده فیلم اجازه نداد و از من خواست تا از بازیگران چهره استفاده کنم.

رویا تمیوریان در پایان این نشست گفت:‌ «خانه دختر» فیلمی است که من را با خود درگیر است و دارای زوایای پنهانی است که هرکسی فیلم را ببیند می‌تواند برداشت شخصی خود را از فیلم داشته باشد.

به گزارش خبرنگار فارس، نشست فیلم «خانه دختر» با حواشی نیز همراه بود که البته این حواشی چیزی جز وادار کردن حضار در جلسه به خنده توسط حامد بهداد نبود. وی در این نشست بارها و بارها با تکیه کلام‌‌های خود و برخی حرکات عجیب باعث خنده مکرر حضار شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها