امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144168
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد مناسبی داشت. هر بشکه نفت برنت با 71 سنت ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد مناسبی داشت. هر بشکه نفت برنت با 71 سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 55 دلار و 46 سنت معامله شد. قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم با رشد 45 سنت به قیمت بشکه‌ای 52 دلار و2 سنت خرید و فروش شد.

خبرگزاری رویترز درباره دلیل افزایش قیمت نفت نوشت: اگرچه قیمت نفت طی 2 روز گذشته 11 درصد افزایش یافته است اما نگرانی‌ها از تقاضا در چین چشم‌انداز قیمت نفت را نگران کرده است.

بر اساس گزارش رویترز برخی سرمایه‌گذاران سرمایه‌های خود را از این بخش خارج کردند. شرکت‌های بزرگ حفاری به ویژه نفت شیل آمریکا با نگرانی از تولید و کاهش قیمت دست از فعالیت کشیدند. 2 روز پیش 94 دکل نفتی حفاری در آمریکا تعطیل شد.

همچنین شرکت‌های حفاری نفتی اکتشاف نفت شیل در لهستان و رومانی را متوقف کردند.

کاهش تعداد دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به کمترین میزان از سال 1987 رسیده است و نسبت به تابستان گذشته 24 درصد کاهش یافته است.

پایین آمدن قیمت نفت در ماه‌های گذشته که از ژوئن سال گذشته تاکنون حدود بیش از  25 درصد کاهش داشته است فشار زیادی را به تولید نفت شیل در آمریکا وارد می‌کند چرا که هزینه استخراج این نوع نفت بسیار گران است.

گفته می‌شود هزینه استخراج یک بشکه نفت شیل حدود 70 دلار است.

بر اساس این گزارش برخی نمایندگان اوپک معتقدند قیمت نفت در ماههای آینده تا تابستان با کاهش تقاضا افت خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها