امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144181
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۲
تعداد بازدید: 224
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین شافعی امروز در دیدار با هیأت تجاری سنگاپور که در اتاق بازرگانی ایران برگزار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین شافعی امروز در دیدار با هیأت تجاری سنگاپور که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، با اشاره به سابقه تاریخی و تجاری این دو کشور، گفت: در طول چندسال گذشته به دلیل محدودیت‌ ناشی از تحریم، هجم روابط اقتصادی و مبادلات تجاری دو کشور کاهش یافته است، اما از آنجایی که دولت جدید تعاملات سازنده‌ای را با دنیا آغاز کرده، امیدواریم با فضای جدیدی روبرو باشیم و دریچه جدیدی برای افزایش روابط تجاری با کشورها باز شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای منطقه به دنبال دریافت سهمی از بازار اقتصاد ایران هستند، افزود: معتقدیم اکنون می‌توانیم زمینه‌ توسعه روابط اقتصادی را با شرکای تجاری آماده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران از قانون جدید سرمایه‌گذاری خارجی خبرداد و تصریح کرد: در این قانون جدید به سرمایه‌گذاری خارجی توجه جدی شده و رفع موانع گمرکی و مالیاتی پیش‌بینی شده است.

شافعی با بیان اینکه اکنون شرکای ایران می‌توانند تا صد درصد سرمایه‌گذاری را به تنهایی انجام دهند، افزود: حتی مانعی برای انتقال سود هم وجود ندارد.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی ایران، ایران نقش تاثیرگذاری در اقتصاد منطقه داشته و همسایگی و هم مرزی با 15 کشور موقعیت ویژه‌ای را برای ایران فراهم می‌کند و نفوذ ما را در بازار منطقه برای مناسبات دو جانبه و چند جانبه دوچندان کرده است.

شافعی تصریح کرد: در طول سال‌های گذشته با کشور سنگاپور در زمینه‌های مختلفی ازجمله تعمیرات کشتی، همکاری و مشارکت خوبی داشته‌ایم و از آنجایی که ایران به لحاظ ترانزیت از موقعیت استثنایی برخوردار است، سنگاپور می‌تواند با برنامه‌ریزی از این مسئله برای افزایش هجم ترانزیت استفاده کند.

وی همکاری در زمینه فناوری اطلاعات، تجهیزات ساخحتمانی، گردشگری، پتروشیمی و خودرو را از دیگر زمینه‌هایی برشمرد که می‌تواند بین دو کشور مذاکراتی در راستای تسهیل مبادلات تجاری انجام شود.

شافعی خاطرنشان کرد: دو بانک ایرانی برای نقل و انتقال پول با سنگاپور قبلاً اعلام همکاری کرده‌اند و از طرف سنگاپوری می‌خواهیم که مذاکرات قبلی را مجدداً بررسی کرده و زمینه تسهیل در نقل و انتقال پول را فراهم کنند.

همچنین موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری مشترک در دستور کار دو کشور قرار گرفته که امیدواریم اجرایی شود.

وی در پایان از ارائه پیشنهاد گمرک ایران به سنگاپور برای تسهیل تجارت خبرداد و افزود: در صورت نتیجه مثبت از سمت کشور سنگاپور زمینه مبادلات دوچندان خواهد شد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها