امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144182
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۲
تعداد بازدید: 187
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نشست خبری که ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نشست خبری که صبح امروز در دفتر این اتحادیه برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مانند سال‌های گذشته خود را همراه و دوشادوش مردم، موظف به پیگیری مطالبات رهبری معظم انقلاب می‌داند. وظیفه کلان این اتحادیه پیگیری آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی در سال 57 است و ما هرگز از آرمان‌های خود عدول نکردیم و همه تلاش خود را برای حفظ استقلال کشور و حراست از کیان نظام جمهوری اسلامی انجام می‌دهیم.

وی در ادامه به پیام مقام معظم رهبری به جوانان غرب اشاره کرد و گفت: پیامی که رهبری به جوانان غرب دادند نشان می‌دهد نفوذ تفکرات انقلاب اسلامی در منطقه و دنیا نه تنها کم نشده بلکه افزایش یافته است و از طرفی امروز ما شاهد روزنه‌های امیدی در محقق شدن پیش‌بینی تاریخی رهبر انقلاب که در رابطه با نفوذ اسلام تا قلب غرب داشتند، هستیم.

* پیام مقام معظم رهبری به جوانان غرب نشان‌دهنده جایگاه ام‌القرایی جمهوری اسلامی ایران در دنیا

عبدی تاکید کرد: پیام مقام معظم رهبری به جوانان غرب نشان داد جمهوری اسلامی ایران جایگاه ام‌القرایی را در دنیا حفظ کرده و این پیام توطئه‌های دشمنان اسلام را به نحو احسن خنثی کرد و امیدواریم پیش‌بینی مقام معظم رهبری در مورد بیداری اسلامی تا قلب اروپا به زودی محقق شود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: صهیونیست‌ها و دولتمردان آمریکا سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را انجام دادند تا جریان پرشتاب گرایش به سمت انقلاب را منحرف کند و از درون آن یک جریان منحرف با اسلام بیرون بکشند تا با استفاده از آن لطمات جبران‌ناپذیری به مردم بزنند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ادامه داد: دشمنان اسلام وقتی متوجه شدند با جنگ از بیرون نمی‌توانند اسلام را از بین ببرند به سمت جنگ از درون آمده و با استفاده از برخی کسانی که ادعای مسلمانی دارند می‌خواهند تفکر اسلامی را از بین ببرند. آنها با به وجود آوردن یک جریان تندرو و منحرف تلاش می‌کنند روند پیوستن تازه مسلمانان را به اسلام ناب محمدی دچار شکاف کرده و از گرویدن جوانان غرب به اسلام جلوگیری کنند.

وی در ادامه در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران اظهار داشت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از شهریورماه سال جاری میزهایی را تحت عنوان میز مطالبه در حوزه سیاسی تشکیل داده و مطالبه‌هایی را پیرامون مباحث سیاست خارجه با محوریت پرونده هسته‌ای، بحث فساد اقتصادی و بحث انتخابات مجلس را پیگیری می‌کند.

عبدی گفت: از یک سال و نیم گذشته و از وقتی که دولت مذاکرات هسته‌ای را پیگیری می‌کند گاهی شاهد عبور مذاکره کنندگان از خط قرمزها بودیم و این مسائل توسط مردم و رهبری به آنها تذکر داده شد، توافق ژنو مسئله‌ای بود که از ابتدا خوشایند به نظر می‌رسید ولی پس از بررسی مشخص شد منافع ملی کشور را مورد هجمه قرارداده است.

وی افزود: در توافقنامه ژنو هیچ کدام از حقوق اساسی جمهوری اسلامی به صورت مشخص به رسمیت شناخته نشده بود ولی مطالبات طرف آمریکایی به صورت روشن مشخص و قابل پیگیری بود.

عبدی در ادامه از گفت‌وگوی تلفنی روحانی با اوباما به عنوان یکی دیگر از مسائل ناخوشایند یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه دولتمردان اصرار داشتند بگویند این مسئله مشکلی ندارد، جنبش دانشجویی همواره بر نادرست بودن آن تاکید داشت و تذکری که مقام معظم رهبری در این رابطه دادند نشان داد جنبش دانشجویی در این رابطه درست نظر داده است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: گفت‌وگوی دوجانبه تیم مذاکره کننده با تیم آمریکایی نیز یکی دیگر از اتفاقات ناخوشایند در روند مذاکرات هسته‌ای بود. این مسئله نیز منجر به تذکر رهبری شد و از حالت دوجانبه به شکل سه‌جانبه درآمد.

* پیاده روی ظریف و کری سبب ایجاد شبهه در جریان دانشجویی

عبدی در ادامه به پیاده‌روی ظریف با وزیر امور خارجه آمریکا اشاره کرد و افزود:‌ این مسئله این شبهه را برای جریان دانشجویی ایجاد کرد که شاید دستگاه دیپلماسی متوجه تبعاتی که رفتارهای آنها دارد نیستند. پیاده‌روی در مذاکرات نشانه این است که دو کشور رابطه نزدیک و عمیقی با هم دارند در صورتی که دشمنی آمریکا با ما بر هیچ کسی پوشیده نیست.

وی گفت: پیاده‌روی ظریف با کری باعث شد کشورهایی که جمهوری اسلامی را به عنوان الگوی خود قرار داده‌اند و مسلمانانی که مردم ایران را الگوی خود می‌دانستند دچار یاس شوند.

* انتظار داشتیم دستگاه دیپلماسی پاسخ قاطع نسبت به اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی بدهد

عبدی در ادامه به توهین نشریه فرانسوی شارلی‌ابدو به پیامبر اکرم اشاره کرد و افزود: بعد از این جریان ما انتظار داشتیم دستگاه دیپلماسی پاسخی شفاف و قاطع نسبت به این اقدام توهین‌آمیز بدهد ولی اینطور نشد و حتی ظریف در سفری که به فرانسه داشت نیز واکنشی در این رابطه نشان نداد که امیدواریم ظریف و دستگاه دیپلماسی در فرصت باقیمانده رفتارخود را تصحیح کند و لطمه‌ای را که در این رابطه به ملت و مسلمانان زده را جبران کند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: انتقاد اساسی ما این است که دولت به جای حل مشکلات اساسی مردم وقت خودش را صرف مسائل حاشیه‌ای و سیاسی کرده و این مسیر غلطی است که پیش گرفته و نه تنها نتیجه‌ای برای خودش ندارد بلکه ثمراتی هم برای مردم ندارد.

عبدی اضافه کرد: دولت اگر حتی به فکر جمع کردن آرای مردم برای دوره‌های بعد است باید با نگاه به درون مشکلات کشور را حل کند و به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای به مسائل اصلی که همان اقتصاد و فرهنگ است که رهبری به آن اشاره داشته منعطف کند.

* تعطیلی سازمان فضایی سبب سرخوردگی جوانان و دانشمندان می‌شود

وی در رابطه با تعطیلی پژوهشگاه فضایی تصریح کرد: زمانی که این پژوهشگاه تاسیس شد شاهد حرکات فراوانی برای کشور بودیم و نگاه جهانیان به جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد و این نگاه غلط که کشور ما یک کشور عقب‌افتاده است تصحیج شد.

عبدی تصریح کرد: پژوهشگاه فضایی می‌توانست نقش شایانی در توسعه و پیشرفت داشته باشد اما با تعطیل کردن آن می‌بینیم بخش ساختن ماهواره و ماهواره‌برها دچار مشکل شده و این مسئله باعث سرخوردگی بین جوانان و دانشمندان این حوزه شده است.

* اظهار نظر عبدی در مورد حکم سلیمی نمین

وی در خاتمه در زمینه حکم صادر شده برای عباس سلیمی نمین نیز گفت: این اقدامات هزینه‌های عدالتخواهی را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار