امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144195
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۲
تعداد بازدید: 156
منصور حقیقت‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: بعد از دعوت از مسئولان وزارت امور خارجه و شنیدن صحبت‌های ...

منصور حقیقت‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: بعد از دعوت از مسئولان وزارت امور خارجه و شنیدن صحبت‌های آن‌ها در کمیسیون امنیت ملی ما بیانیه‌ای را صادر کردیم که کلیه هیئت& zwnj;های خارجی که وارد کشورمان می‌شوند به ویژه هیئت‌های پارلمانی تمام برنامه‌ها و دیدارها با مسئولان کشوری با هماهنگی مجلس شورای اسلامی باشد.
وی افزود: قطعا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این زمینه هماهنگی‌هایی ‌را انجام خواهد داد و قرار نیست ملاقات‌هایی به شکل خودسرانه با برخی از افراد و گروه‌های تندرو و جریان‌های حزبی و جناحی بدون هماهنگی خاص به انجام برسد.

با انتشار اسامی مخالف نیستم اما باید حرمت افراد حفظ شود

نماینده مردم اردبیل، نیر، ‌نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد حکم رحیمی معاون اول دولت دهم گفت: اگر امروز در مجلس شورای اسلامی صحبت از انتشار اسامی است که با رحیمی در ارتباط بوده و از او مبالغی را دریافت کرده‌اند باید بگویم بنده مخالف انتشار این اسامی نیستم اما به صراحت اعلام می‌کنم که تخلفات او مربوط به دوران کارگزاران و اصلاح‌طلبان است.

حقیقت‌پور عنوان کرد: آن‌هایی که در مجلس ششم،‌ هفتم و حتی هشتم در قالب گروه‌های تندروی کارگزاران و اصلاح‌طلبان راهی مجلس شورای اسلامی شدند قطعا همه هزینه‌های انتخابات را از جیب خود پرداخت نکردند و از طریق وابسته بودن به هم‌حزبی‌های خود این هزینه‌ها را تامین کردند.

وی با بیان اینکه دریافت‌کنندگان این هزینه‌ها حتی از شخص رحیمی به نظر می‌رسد جرمی را مرتکب نشده‌اند، ادامه داد: آن‌هایی که تلاش می‌کنند با انتشار اسامی از فرصت پیش آمده برای از بین بردن آبروی آن‌ها سوءاستفاده کنند باید بدانند که این دریافتی‌ها نمی‌تواند جرمی برای افرادی باشد که از این هدایا و یا داد و ستد استفاده کردند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویه به وجود آمده در انتشار اسامی دولتی و وابسته به حاکمیت در برجسته کردن اختلاس‌ها و یا برخی رانت‌خواری‌ها گفت: این اقدامات یک باورسوزی حقیقی را در جامعه به وجود آورده چراکه با هرکس صحبت می‌کنیم مدعی است که در این کشور عده‌ای از مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی دزد و رانت‌خوار هستند.

حقیقت‌پور در پایان خاطرنشان کرد: نهادهای نظارتی و قضایی باید در انتشار اسامی افراد متخلف با دقت نظر و احتیاط بیشتر عمل کنند تا چنین انتشار اسامی در رانت‌خواری‌ها و تخلفات زمینه باورسوزی را در جامعه به وجود نیاورد.

انتهای پیام/62001/م40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها