امروز : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 3
۰۱:۳۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1442
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۹
تعداد بازدید: 338
حسین توکلی مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، گفت: براساس اعلام ...

حسین توکلی مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، گفت: براساس اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 92 از تعداد 176 هزار و 185 داوطلب شرکت‌کننده تعداد 45 هزار و 106 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده از امروز پنج‌شنبه 29 فروردین‌ماه انتخاب رشته این افراد آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: افراد واجد شرایط از طریق وارد کردن شماره پرونده، رمز ورود، کدرهگیری ثبت‌نام اولیه، شماره داوطلبی و شماره شناسنامه می‌توانند برای انتخاب رشته در فرم اینترنتی اقدام کنند.

وی افزود: افراد مجاز به انتخاب رشته باید پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org به اطلاعیه جدید سازمان سنجش توجه کرده و با توجه به اصلاحیه‌های دفترچه شماره 2 اقدام به انتخاب رشته کنند.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: توصیه می‌شود داوطلبان قبل از انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی انتخابی، اطلاعیه جدید سازمان سنجش در رابطه با اصلاحات کدرشته‌ محل‌های جدید را که امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، با دقت مطالعه کرده و اصلاحات لازم را مبذول کنند.

توکلی عنوان کرد: داوطلبان واجد شرایط انتخاب رشته پس از دریافت دفترچه راهنما حداکثر 50 کد رشته محل را از میان کد رشته محل‌های دوره‌های مربوط که در آن مجاز به انتخاب رشته شدند به ترتیب اولویت علاقه انتخاب کنند.

وی گفت: این داوطلبان از فردا تا یکشنبه اول اردیبهشت‌ماه برای ثبت کدرشته محل‌ها فرصت دارند و پس از انتخاب رشته توسط داوطلبان مجاز با توجه به ظرفیت هر یک از کدرشته‌های دانشگاهی براساس نمره آزمون و دیگر ضوابط از بالاترین نمره تا چند برابر ظرفیت هر کد رشته محل، فهرست داوطلبان حداکثر در 5 کد رشته محل در اوایل نیمه دوم اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شود.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: داوطلبانی که اسامی آنها در نیمه دوم اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شود نیز باید با توجه به جدول زمانی ارائه شده که به همراه فهرست اسامی بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد با مدارک لازم مندرج در سایت و مدارک مورد نظر دانشگاه مذکور به موسسات آموزش عالی مراجعه کنند تا مصاحبه از آنها صورت گیرد.

وی افزود: این افراد باید توجه کنند مصاحبه آنها از دهه سوم اردیبهشت و براساس برنامه زمانی پیش بینی شده توسط موسسه پذیرنده دانشجو صورت می‌گیرد.

توکلی گفت: پس از انجام مصاحبه و اعلام نمرات آن از سوی دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو گزینش نهایی بر اساس نمره کل افراد به صورت 50 درصد نمره علمی آزمون و 50 درصد نمره مصاحبه گزارش می‌شود.

شایان ذکر است، فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در نیمه دوم شهریور ماه 92 اعلام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها