امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144214
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نشست خبری که پیرامون سیزدهمین اردوی آموزشی- تشکیلاتی جهاد اکبر برگزار شد گفت: این اردو در شرایطی برگزار می‌شود که ما در سال فرهنگ و اقتصاد به سر می‌بریم و موقعیت کنونی کشور و همچنین نگاه کلان دولت به مسائل فرهنگی و اقتصادی می‌طلبد که ما پیشنهادات جایگزین خود را برای اداره کشور ارائه کنیم.
دبیرکل اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل ادامه داد: مسیری که دولت یازدهم طی می‌کند، مسیر پیشرفت برون‌زاست در حالی که ما اعتقاد داریم مسیر اداره کشور باید مسیر درون‌زا باشد،در شرایطی که اتکا به توان داخلی داشته باشیم می‌توانیم پیشرفت کنیم.

وی افزود: انجمن‌های اسلامی به گفته امام خمینی (ره) رسالت انبیاء را دارند و بر این اساس ما تا همه تلاش خود را برای پرورش نیروهایی قرار دادیم که علاوه بر داشتن تخصص، دغدغه دینداری نیز داشته باشند.  

 

این فعال دانشجویی یادآور شد: نوع نگاه دولت یازدهم و تعاملی که با کشورهای خارجی دارد باید مورد بازنگری قرار گیرد و ما معتقدیم دولت یازدهم باید مبانی نظری خود را که در حال حاضر مبتنی بر ارتباط با چند کشور خاص خارجی است را تغییر دهد زیرا این اقدام نه تنها به پیشرفت کشور منتهی نمی‌شود بلکه خطراتی مانند زیر سوال بردن چالش استقلال کشور را در پی دارد.

 دیانی تصریح کرد: باید با هدف اتکا به نیروی درون‌زا و مقتدر نیروهایی مومن را پرورش دهیم و به همین خاطر برای سیزدهمین اردوی جهاد اکبر شعار و رسالت انجمن‌های اسلامی پرورش جوانان مومن و متخصص برای ایرانی مستقل و پیشرفته انتخاب شد.

دیانی در ادامه در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در زمینه تعطیلی پژوهشگاه فضایی و تبعات آن برای کشور گفت: این اقدام نه تنها پیشرفت سرعت علمی در این حوزه را کم کرده بلکه باعث سرخوردگی جوانان و نخبگان جامعه که در سالیان متمادی تلاش زیادی برای به ثمر رساندن این مرکز داشتند، می‌شود. آن‌ها سعی داشتند با تلاش‌های شبانه روزی خود ایران را به عنوان کشوری مستقل و پیشرفته معرفی کنند اما با اقدام صورت گرفته دستاوردهای آنان از بین رفت.

 

دیانی گفت: رئیس جمهور مسئله هسته‌ای را با مسئله اقتصادی مردم گره زد و امروز پس از گذشت یک سال و نیم از روند مذاکرات، شاهد کاهش قیمت نفت که منبع اصلی درآمد اقتصادی دولت و کشور است، هستیم.

وی اظهار داشت: نتایج مذاکرات نه تنها منجر به حل مشکلات مردم نشد بلکه تحریم‌ها افزایش پیدا کرد و مشکلات اقتصادی بیشتر شد. حق هسته‌ای کشورمان نیز به رسمیت شناخته نشد و این اتفاقات بیانگر آن است که دولت یازدهم باید در مسیر پیش گرفته تجدیدنظر کند.انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها