امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144221
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت،‌با مصوبه هیأت وزیران رقمی بالغ بر 8.6 میلیارد ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت،‌با مصوبه هیأت وزیران رقمی بالغ بر 8.6 میلیارد تومان اعتبارات بانکی برای جبران خسارت سیل و طوفان استان سمنان و افراد خسارت دیده اختصاص یافت.

براساس مصوبه هیأت وزیران در تاریخ هشتم بهمن ماه معادل 8.45 میلیارد تومان بودجه برای کمک بلاعوض به واحدهای روستایی آسیب دیده و بازسازی تاسیسات زیر بنایی آسیب دیده از زلزله استان سمنان در اختیار استانداری قرار می گیرد.

همچنین بانک مرکزی مکلف شده است معادل 225 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت بانکی در اختیار آسیب دیدگان ناشی از سیل و طوفان تعلق پیدا می کند که البته افراد مشمول دریافت این تسهیلات از طریق بنیاد مسکن استان و استانداری با لحاظ شدن ضمانت زنجیره ای برای تسهیلات تعیین خواهند شد و در مصوبه فوق تاکید شده است بدهی بانکی قبلی افراد مشمول، مانع دریافت تسهیلات بانکی فوق نخواهد شد.

متن کامل مصوبه هیأت وزیران را در ادامه بخوانید.

هیات وزیران در جلسه 1/11/1393 مصوب کرد:

1- مبلغ هشتاد و چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور موضوع بند (ش) ماده(224) قانون برنامه پنجم توسعه، برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و طوفان در استان سمنان به شرح این جدول در اختیار استانداری سمنان قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط اقدام شود.

 2- مبلغ دو میلیارد و دویست و پنجاه میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و استانداری سمنان بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و طوفان با ضمانت زنجیره‌ای به شرح جدول ذیل پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک‌ها مانع دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پرداخت یارانه سود (ما به التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (2) را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یاد شده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت کند و این تضمین نافی مسوولیت بانک های عامل در وصول مطالبات نیست.

4- استانداری سمنان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند اقدامات یاد شده، ریال گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال نمایند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور این مصوبه را در تاریخ 8/11/1393 برای اجرا به وزارتخانه های کشور و جهادکشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها