امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14423
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 99
به‌ گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز خود با دو فوریت و یک فوریت طرح تمدید مهلت ...

به‌ گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز خود با دو فوریت و یک فوریت طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای قانون بودجه سال 1391 کل کشور مخالفت کردند.

در این جلسه محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان در سخنانی به عنوان موافق دو فوریت طرح مذکور، گفت: ما در مقابل اقدام انجام شده‌ای از طرف دولت قرار گرفته‌ایم؛ بحث ما بر سر این موضوع نیست که ضوابط نظام‌مند بودجه را رعایت کردیم اما امروز می‌خواهیم خارج از آن ضوابط عمل کنیم.

وی افزود: همواره تاخیر در ارائه لوایح بودجه سنواتی را شاهد بودیم و مجلس با اقدامی از طرف دولت مواجه شده است و این ضابطه از ابتدا دچار مشکل بوده و هست.

پورابراهیمی تصریح کرد: باید مهلت زمان نیز برای جذب اعتبارات عمرانی تصویب کنیم چرا که اعتبارات سال 91 با تاخیر مصوب شده و اگر این مدت زمان اضافه نشود، فاصله یک ساله زمانی برای اجرای بودجه را در نظر نگرفته‌ایم.

در ادامه جلسه نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس نیز در سخنانی به عنوان مخالف دو فوریت طرح مذکور تصریح کرد: طبق قانون، اجرای قوانین بودجه یک سال است و دولت باید لایحه بودجه را تا 15 آذر ماه هر سال برای طی مراحل قانونی تقدیم مجلس کند اما آقای احمدی‌نژاد سه سال است که با تاخیر چند ماهه لایحه بودجه را به مجلس می‌دهد.

وی با بیان اینکه این فرصت‌سوزی به نفع اشخاص خاصی است، تصریح کرد: بودجه سال 91 در 12 بهمن 90 تحویل مجلس شد، چون فرصت بررسی بودجه وجود نداشت؛ لذا مجلس تنخواه دو دوازدهم تصویب کرد.

قاضی‌پور ادامه داد: قبلا برای حل مشکلات مناطق سردسیر مهلت جذب پروژه‌های عمرانی تمدید شده بود؛ شما می‌خواهید قبل از سپری شدن این مدت ۲ ماه به آن اضافه کنید. اینکه نمی‌شود.

در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده دشستان در سخنانی به عنوان موافق آخر دو فوریت طرح تمدید مهلت جذب اعتبارات پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بودجه 91 گفت: این طرح مهمی است؛ به همین دلیل بهتر است به دو فوریت آن رای دهیم تا زودتر به سرانجام برسد.

وی افزود: سال 91 حدود 39 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در نظر گرفتیم که تا اوایل اسفند ماه تنها 6 هزار میلیارد تومان پرداخت شد؛ تا آخر اسفند هم 8 هزار میلیارد تومان اختصاص یافت و لذا از 39 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده، تنها 14 هزار میلیارد تومان پرداخت شد.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه در تخصیص اعتبارات به خصوص در روستاها مشکل داریم و باید فرصتی ایجاد شود تا اعتبارات عمرانی تخصیص یابد، تصریح کرد: حالا دولت به هر دلیلی بودجه را با تاخیر تقدیم مجلس کرده است، آیا ما هم به دلیل تاخیر دولت نباید به فکر مردم، عمران و آبادانی کشور باشیم؟

به گزارش فارس، وکلای ملت با 118 رای موافق، 36 رای مخالف و 10 رای ممتنع از 217 نماینده حاضر در جلسه با دو فوریت طرح مذکور مخالفت کردند و با 103 رای موافق، 34 رای مخالف و 9 رای ممتنع، یک فوریت آن را نیز به تصویب نرساندند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها