امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144242
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سلسله نشست‌های سی و ششمین پیروزی انقلاب اسلامی امشب (سه‌شنبه) با حضور ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سلسله نشست‌های سی و ششمین پیروزی انقلاب اسلامی امشب (سه‌شنبه) با حضور کارشناسان رسانه& zwnj;ای و سیاسی در رادیو گفت‌وگو برگزار شد

عباس سلیمی نمین  مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران که به صورت تلفنی این برنامه را دنبال می‌کرد، اظهار داشت: در جریان انقلاب گروه‌های مختلفی حضور داشتند اما غالب جریانی که مؤثر واقع شد نخبگان دینی بود.

وی تأکید کرد: در ایام انقلاب ما نخبگانی داشتیم که بر دو اصل باور داشتند نخست استبداد باید برود و دوم اینکه بساط سلطه باید از ایران جمع شود.

سلیمی نمین ادامه داد: نخبگانی که در این مسیر براساس باور جدی حرکت می‌کردند نقش اساسی بر آگاهی رسیدن به مردم برعهده داشتند و در نهایت این دسته از نخبگان بودند که چنین تغییری را رقم زدند.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با بیان اینکه برخی نخبگان معتقد به پیروزی در برچیدن بساط سلطه و استبداد نبودند، گفت: این دسته از نخبگان در ماه‌های آخر انقلاب که خیزش سراسری مردم ایران را دیدند اعلام همراهی کردند اما باورشان دارای دگرگونی  و تغییر نشد.

وی ادامه داد: این دسته از نخبگان در تلاش بودند که در پشت صحنه  نظر و اندیشه خود را دنبال کنند اما چنین امری با توجه به اندیشه‌های امام راحل و مردم غیر ممکن بود و در نهایت هم محقق نشد.

به گفته سلیمی نمین جبهه ملی و نهضت آزادی هرچند در انقلاب اسلامی همراهی‌هایی از خود صورت دادند اما اعتقادی به انقلاب اسلامی نداشتند و بعدها نیز علی‌رغم این همراهی ما چرخش رفتاری آنان را مشاهده کردیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها