امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144250
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد مختاری در جریان یکصد و بیست و نهمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه درخت کهنسال برای سازمان پارک‌ها و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد مختاری در جریان یکصد و بیست و نهمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه درخت کهنسال برای سازمان پارک‌ها و فضای سبز اهمیت ویژه‌ای دارد، اظهارداشت: یک درخت همانند انسان است و باید مراقبت از آن صورت گیرد.

وی تصریح کرد: یک درختی که محیط بُن آن 120 و یا 180 باشد یعنی 200 سال طول می‌کشد تا چنین درختی رشد کند و به همین جهت درختان کهنسال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

مختاری با بیان اینکه به نظر بنده بهتر است کسانیکه درختان کهنسال را قطع می‌کنند اصلاً به آنها جواز داده نشود، گفت: متأسفانه پول نمی‌تواند درخت 200 ساله را زنده کند!

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری تهران درخصوص کاشت 2 هزار اصل درخت 10 الی 15 ساله در خیابان ولیعصر، گفت: درختانی که برای این منطقه کاشته خواهد شد با بُن بالای 35 سانتیمتری هستند و این درختان از نهالستان اصفهان و قزوین به تهران انتقال داده شده است.

مختاری ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، تا پایان سال 5 میلیون درخت در سطح شهر کاشته خواهد شد که نقشه‌های آن تهیه شده و شهروندان می‌توانند آن را در اختیار داشته باشند.

وی اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک قانونی در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد که به درخت همانند یک انسان توجه شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها