امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144259
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورخه 2 خرداد 93 خانمی با مراجعه به کلانتری 108 نواب به مأموران اعلام کرد که توسط دو ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورخه 2 خرداد 93 خانمی با مراجعه به کلانتری 108 نواب به مأموران اعلام کرد که توسط دو نفر که مدعی پیدا کردن چند قطعه طلا و جواهرات عتیقه شده بودند، مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای ناحیه 10 تهران پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته:

مالباخته پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش فرد ناشناسی با تلفن همراه بنده تماس گرفت و مدعی شد که چند ماه پیش به عنوان چاه کن در منزل بنده مشغول به کار بوده که طی آن چند قطعه طلا و مجسمه عتیقه پیدا نموده و حاضر است این طلا و جواهرات را در ازای گرفتن مبلغی بسیار کمتر از ارزش واقعی آنها به من باز پس دهد.

این شخص در اظهاراتش مدعی شده بود که تنها و تنها به خاطر آنکه وجدانش اجازه نمی دهد تا عتیقه ها را به شخص دیگری بفروشد حاضر شده تا آنها را به من بفروشد و گرنه افرادی را به عنوان خریدار عتیقه می شناسد و با طرح این موضوع مرا مجاب کرد تا با او ملاقات کنم.

مالباخته در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: زمانیکه با این افراد قرار ملاقات گذاشتم آنها مجسمه ای به من نشان داده و مدعی عتیقه بودن آن شدند؛ حتی قطعه ای از مجسمه را کنده و اصرار کردند که از طلا بودن آن اطمینان پیدا کنم.

من نیز این قطعه مجسمه را به طلافروشی برده و زمانی که طلافروش اعلام کرد که این قطعه طلای خالص است، تصمیم گرفتم تا طلا و جواهرات عتیقه را از آنها و به قیمت پنجاه میلیون تومان خریداری کنم.

مالباخته در خصوص نحوه اطلاع از تقلبی بودن طلا و جواهرات به کارآگاهان گفت: زمانیکه این طلا و جواهرات را جهت فروش به عتیقه فروشی بردم از سوی عتیقه فروش به من اعلام شد که تمامی طلا و جواهراتی که به مبلغ پنجاه میلیون تومان خریده بودم بیش از چند ده هزار تومان ارزش ندارد.

برای اطمینان، عتیقه ها را به چندین مغازه طلا و عتیقه فروشی نشان دادم و تمامی آنها صحبت های مشترکی در خصوص عتیقه نبودن آنها اعلام کردند؛ آن زمان متوجه شدم مورد کلاهبرداری قرار گرفته ام.

 

تحقیقات پلیسی :

با آغاز رسیدگی به پرونده و اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

یکی از شکات پس از حضور در پایگاه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: دو نفر تحت عنوان چوپان به من پیامک زده و مدعی شدند که مقداری طلا و جواهرات عتیقه پیدا کرده اما کسی را برای فروش آنها ندارند؛ آنها با طرح این ادعا که حاضر هستند عتیقه ها را در ازای مبلغی بسیار کمتر از ارزش واقعی به من بفروشند.

همزمان با شناسایی تعدادی از شکات، اقدامات پلیسی جهت شناسایی متهمان آغاز شد؛ کارآگاهان با انجام چهره نگاری و استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی دو مجرم سابقه دار بنام های مسعود ( متولد 1365 ) و قاسم ( متولد 1360 ) شدند که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف دستگیر و روانه زندان شده بودند.

بررسی سوابق آنها نشان داد که این دو متهم دارای سوابق متعدد سرقت، کلاهبرداری، مشارکت در آدم ربایی، عرضه اموال تاریخی تقلبی و اخلال در نظم عمومی هستند.

با شناسایی تصویر هر دو متهم از سوی شکات و مالباختگان، دستگیری آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مخفیگاه هر دو متهم در منطقه قلعه حسن خان و شهر اندیشه شناسایی و آنها دستگیر و به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرهنگ کارآگاه رامین خدایاری، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم مختلف و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و سایر شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر دو متهم از سوی مقام قضائی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حر – خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها