امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144260
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
علی میرزاجانی، اپتومتریست در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد:‌ چشم‌ها در فصول سرد سال که زمین پوشیده از برف است ...

علی میرزاجانی، اپتومتریست در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد:‌ چشم‌ها در فصول سرد سال که زمین پوشیده از برف است نیازمند حفاظت دو برابری در قیاس با فصول آفتابی هستند چرا که اشعه فوق بنفش در این فصول بیش از سایر فصول به چشم‌ها آسیب می‌زند.

میرزاجانی خاطرنشان کرد: سطح سفید و منعکس کننده برف کاملاً اشعه UV را به سمت چشم بازتاب می‌دهد یعنی نه تنها تابش نور مستقیم بلکه تابش اشعه منعکس شده از سطح برف نیز به چشم آسیب می‌زند بنابراین باید از عینک‌های آفتابی استاندارد استفاده کرد.

وی تأکید کرد: اگر کسی ساعت‌های طولانی در فضای بازی قرار داشته باشد که زمین پوشیده از برف باشد در پایان روز دردی در ناحیه قرنیه چشم احساس می‌کند که مشابه درد ناشی از نگاه کردن به منطقه ذوب جوشکاری است.

این اپتومتریست افزود: اشعه ماورای بنفش که از برف منعکس می‌شود و به چشم می‌رسد به حدی زیاد است که همان سوختگی‌های تشعشعی ناشی از جوشکاری را در چشم ایجاد می‌کند. بنابراین در هنگام پوشیده بودن زمین از برف حتماً‌ بایستی از چشم محافظت دو چندان کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار