امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144267
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
اسماعیل کهرم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ورود بازرسانی از کشورهای مختلف برای بازدید از ...

اسماعیل کهرم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ورود بازرسانی از کشورهای مختلف برای بازدید از تالاب‌ های کشور اظهار داشت: بازرسان از طریق بازدید تالاب‌ها اشکالات را مطرح می‌کنند و را‌ه‌حل‌های مناسب را برای احیای تالاب‌های در معرض خطر ارائه می‌دهند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: البته زمانی که خود ما اصرار داریم تالاب‌ها ناقص و بیمار نگهداشته شوند ارائه راهکار و راه‌حل از سوی بازرسان نیز نمی‌تواند مفید واقع شود.

وی در ادامه به شرایط تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: تالاب انزلی در شرایطی است که  2800 فروند قایق در آن رفت‌وآمد می‌کنند.

کهرم بیان داشت: رفت‌وآمد تعداد قابل توجه قایق‌ها در این تالاب موجب از بین رفتن نیلوفرهای آبی که این نیلوفرها لانه‌های پرستوهای دریایی هستند می‌شود.

به گفته کهرم موج ایجاد شده توسط قایق‌ها منجر به از بین رفتن تخم پرستوها در آب انزلی می‌شود.

وی همچنین با انتقاد از ورود زباله‌ها به این تالاب بیان داشت: تالاب انزلی به زباله‌دانی تبدیل شده است به طوری که خانه‌های اطراف این تالاب و همچنین واحدهای صنعتی، تفاله‌ها، پساب و زباله‌های خود را در این تالاب سرازیر می‌کنند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: همچنین زمین‌های کشاورزی در اطراف تالاب انزلی نیز کودهای شیمیایی را وارد این تالاب می‌کنند و این امر نیز خطراتی را متوجه گونه‌های گیاهی و جانوری این تالاب می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار