امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144271
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، چهاردهمین نشست شورای معاونین دادگستری استان تهران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، چهاردهمین نشست شورای معاونین دادگستری استان تهران با حضور اعضا و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد.

اسماعیلی ضمن تبریک دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و حضرت امام (ره) به فرازی از خطبه 176 نهج‌البلاغه اشاره کرد و گفت: مطابق با مستندات تاریخی، این خطبه جزء اولین خطبه‌های مولا علی (ع) در دوران خلافت ظاهری ایشان است و با الهام از فحوای این کلام گهربار، وظیفه ما در قبال نهضت اسلامی به خوبی روشن می‌‌شود، چرا که در جریان انقلاب و نهضت اسلامی از آنجا که دعوت امام (ره) دعوت به اسلام و دعوت به حق بود، ما دعوت او را پذیرفتیم.

وی افزود: ما در مسیر تداوم و حفاظت از انقلاب اسلامی و خدمت به جامعه و مردم و در حال حاضر هم در عرصه خطیر قضا و در جهت اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه مشغول انجام وظیفه هستیم.

اسماعیلی تصریح کرد: حال که خداوند توفیق قرار گرفتن در این مسیر مقدس را به ما عنایت فرموده باید تلاش کنیم که همیشه ثابت قدم بوده و نگذاریم تا شرایط زمانی و برخی امیال و هوس‌های نفسانی ما را از مسیر حق منحرف سازد، امروز باید ببینیم که انقلاب اسلامی از ما چه می‌خواهد تا با شناخت دقیق آن با تمام قدرت به وظایف خود عمل کنیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه سخنان خود، افزود: امام (ره) تنها بر خدا و مردم خداجوی ایران تکیه داشته و هم امیدی به غیر آنها نداشت و با این باور و اعتماد به خدا و مردم مسلمان پیروز شد، اکنون نیز اگر متولیان امور همین مسیر را ادامه دهند و باور داشته باشند که با تکیه و اعتماد به خداوند و مردم مسلمان و انقلابی هیچ نیازی به اجانب و بیگانگان نداریم، دستاوردهای انقلاب حفظ و نظام اسلامی به شکوفایی و خوداتکایی خواهد رسید.

وی ضمن تأکید بر ادامه بازدید اعضای شورای معاونین به صورت برنامه‌ریزی منظم از حوزه‌های قضایی و تأثیرات مثبت آن در ابعاد مختلف اظهار داشت: در خصوص جذب و نگهداشت قضات با عنایات خاصه ریاست قوه قضاییه حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی تاکنون اقدامات مفیدی انجام شده که خوشبختانه بروز آثار و برکات ارزشمند آن شروع شده و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

اسماعیلی در خصوص اهمیت تدوین برنامه اجرایی سال 1394 اظهار داشت: در فرصت باقی مانده از سال جاری بایدبا رعایت محورهای مهمی چون رعایت نظم و ترتیب سلامت اداری راه‌های ارتقاء اعتماد عمومی و بالا بردن سطح کیفی و دادرسی پس از جلب نظرات کارشناسانه همکاران و با لحاظ سیاست‌های کلان قوه قضاییه، برنامه اجرایی سال آینده تدوین شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار