امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144272
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از بانوان طلبه حوزه علمیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از بانوان طلبه حوزه علمیه فاطمةالزهرا (س) با اشاره به اینکه انسان‌ سازی یکی از مهم‌ترین مسائل در جهان هستی است اظهار کرد: انسان‌ سازی یکی از وظایف انبیا و ائمه اطهار (ع) است.

وی افزود: جهان هستی مرکز تکامل انسان‌ها است و با توجه به اینکه انسان‌ها موجودات با استعدادی هستند خداوند پیامبران و ائمه اطهار (ع) آنها را به میان مردم فرستاد تا انسان‌ها را تربیت کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اصول انسان‌ سازی گفت: برای انسان سازی پنج اصول علم برای گام برداشتن در مسیر کمال، ایمان برای اعتقاد و درون سازی در قلب انسان‌ها، عقل برای تشخیص صحیح از ناصحیح، اخلاق برای دوری از تکبر و غرور و عمل برای انجام مسائل مختلف باید در میان انسان‌ها دیده شود.

آیت‌الله نوری‌ همدانی تصریح کرد: 80 آیه در قرآن کریم در خصوص تعلیم و تربیت و تکریم علما، 750 آیه درباره ایمان به خداوند و روز قیامت در قرآن کریم وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه پیامبران و امامان انسان‌های کاملی بودند گفت: با توجه به اینکه همه انسان‌ها ناقص آفریده شده‌اند خداوند پیامبران را برای راهنمایی و تربیت انسان‌ها به میان آنها فرستاد تا انسان‌ها بتوانند در مسیر رشد و سعادت گام بردارند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: برای اینکه انسان‌ها در جامعه تاثیرگذار باشند باید نخست در تربیت و اصلاح خود تلاش کنند و پس از آن به فکر تربیت جامعه بیافتند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به جایگاه بانوان در اسلام گفت: در اسلام بانوان بیش از آقایان در ساخت جامعه و انسان‌ها مورد اهمیت قرار گرفته‌اند و از همین رو اسلام توجه‌ ویژه به بانوان دارد از همین رو مادران امروز باید در تربیت دختران خود موفق عمل کنند.

وی بیان کرد: اسلام هیچ فرقی میان انسان‌ها قائل نشده است و بر این اساس نمی‌توان گفت میان زنان و مردان تفاوت وجود دارد که در این راستا زنان ایرانی در طول سال‌ها هم‌پای مردان در صحنه‌های مختلف حضور یافتند و در توانسته‌اند در جامعه موفق عمل کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به ایام دهه فجر گفت: مردم و مسئولان باید در همه حال از جمهوری اسلامی ایران حمایت کنند زیرا که ایران به رهبری امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب توانسته است از زیر سلطه مستکبران خارج شود و باید قدردان این انقلاب بود.

انتهای پیام/78022/صا40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار