امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144293
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری اسپوت‌نیک، سه سرباز فرانسوی که در حال گشت‌زنی در خیابان‌

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری اسپوت‌نیک، سه سرباز فرانسوی که در حال گشت‌زنی در خیابان‌ های شهر نیس بودند، در برابر یک مرکز یهودیان مورد حمله فردی مسلح به چاقو قرار گرفتند.

از ابتدای سال جاری میلادی و در پی دریافت تهدیدهای تروریستی، سربازان ارتش به خیابان های فرانسه آمدند و در کنار پلیس به گشت‌زنی می‌پردازند.

با حمله ماه گذشته به دفتر هفته‌نامه شارلی، این حضور پررنگ‌تر شد.

امروز اما یک مرد جوان 20 ساله به نام «موسی کولیبالی» در شهر نیس و در برابر یک مرد متعلق به یهودیان، چاقویی شمشیر مانند با طول 20 سانتی‌متر از کیف خود بیرون آورد و به سربازان ارتش حمله کرد. دو سرباز از ناحیه صورت و یکی از ناحیه پا مورد اصابت ضربات چاقوی موسی قرار گرفتند.

نام خانوادگی این فرد دقیقا شبیه نام خانوادگی «آمدی کولیبالی» است؛ فردی که در روز آخر سریال‌های تیراندازی پاریس، به فروشگاه حلال‌فروشی یهودیان (کوشر) در جنوب‌شرق پاریس حمله کرد و تلاش نه‌چندان موفق پلیس برای رهایی گروگان‌ها از دست وی، به کشته شدن 4 نفر از جمله خود «آمدی» منجر شد.

موسی پس از حمله به این سه سرباز، توسط پلیس دستگیر شده و اکنون در بازداشت است. پلیس می‌گوید این جوان سابقه خشونت و سرقت داشته و هنوز انگیزه خود را از حمله امروز اعلام نکرده است.

منابع امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که عامل حمله امروز، هفته گذشته از ترکیه اخراج شده بوده است.

ترکیه معبر ورود تروریست‌های بین‌المللی به سوریه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار