امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144296
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استفان دی مستورا» نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه، روز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استفان دی مستورا» نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه، روز سه‌ شنبه بر لزوم یافتن راهکاری سیاسی با مشارکت ایران برای پایان دادن به بحران سوریه، تأکید کرد.

آقای دی مستورا که در نشست کمیته امور خارجه پارلمان اروپا صحبت می‌کرد، در این رابطه گفت: «هیچ راهکار نظامی‌ای برای درگیری سوریه وجود ندارد. باید خود سوری‌ها به راهکاری سیاسی دست یابند.»

وی با تأکید بر اینکه باید به هر نحو ممکن از ادامه خشونت‌ها جلوگیری کرد، گفت باید از حضور «وحشت‌انگیز» گروه تروریستی داعش، باید به عنوان فرصتی برای پایان دادن به بحران، استفاده شود.

نماینده سازمان ملل در سوریه بار دیگر با تکرار طرح خود برای «تعلیق» درگیری‌ها در حلب سوریه، گفت این توقف درگیری باید به عنوان الگویی «در راستای پایان داده به خشونت» در کل سوریه، به کار گرفته شود.

آقای دی‌مستورا همچنین تأکید کرد که ایران باید در هر تلاشی برای یافتن راهکاری سیاسی، مشارکت داشته باشد. عربستان سعودی، ترکیه، آمریکا و روسیه از دیگر کشورهایی بودند که وی از آن‌ها نام برد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که سرنوشت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه چه خواهد بود، برای اولین بار تلویحا امکان ادامه حضور وی را تائید کرد و گفت: «این تصمیمی است که مردم سوریه باید اتخاذ کنند.»

نماینده سازمان ملل بر لزوم «به کارگیری برخی ابتکارات و ایجاد فضایی برای تشکیل دولت وحدت ملی» که همه بتوانند در آن مشارکت داشته باشند، تأکید کرد.

وی نسبت به تلاش برای تکرار وضعیت عراق در سوریه و متلاشی کردن نهادهای این کشور از جمله ارتش  عربی سوریه هشدار داد و گفت: «برخی از سران داعش، از اعضای سابق گارد ملی عراق هستند.»

پیش از این برخی رسانه‌های غربی از جمله روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده بودند که اروپا و آمریکا با ناامیدی از شکست اسد، به مرور در حال تغییر موضع در قبال سوریه هستند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها