امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144304
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه به فرماندهی سرهنگ «عصام زهرالدین» موفق شدند، ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه به فرماندهی سرهنگ «عصام زهرالدین» موفق شدند، بخش‌ های دیگری از مناطق تحت تصرف گروه تروریستی تکفیری «داعش» در استان «دیر الزور»، واقع در شرق سوریه را آزاد کنند.

بر این اساس از صبح امروز (سه‌شنبه) درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه با عناصر تکفیری داعش در مناطق اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور روی داد.

گزارش‌ها تاکید می‌کند که کانون درگیری‌ها منطقه استراتژیک «حویجه صکر» است و به موازات عملیات‌های نیروهای پیاده نظام، نیروی هوایی ارتش سوریه نیز حملات گسترده‌ای را علیه مواضع گروه‌های تروریستی تکفیری داعش آغاز کرده است.

این درحالی است که داعش تاکنون شمار زیادی از عناصر خود را در تلاش‌های مکرر برای درهم شکستن خطوط دفاعی اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور با هدف تصرف آن از دست داده و هم اکنون در لاک دفاعی فرو رفته و این امر به ارتش سوریه اجازه داده با در دست گرفتن ابتکار عمل از حالت دفاعی خارج و حالت هجومی به خود گیرد و با انجام حملاتی نفوذی منطقه «الجفره» و مزارع «الدغیم» و مرکز تحقیقات کشاورزی و بخش‌های گسترده‌ای از منطقه «حویجه المریعیه» را آزاد و آن را از تصرف داعش خارج کند.

همچنین روز گذشته نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، نقاط «مغسلة الشلاش»، مانع نظامی «المسمکه»، منطقه «الساقیه العالیه» و «مدرسه حویجه المریعیه» را پس از درگیری‌های شدید با عناصر تکفیری داعش آزاد کند و ده‌ها تروریست تکفیری داعشی را به هلاکت برساند که در میان کشته‌های این درگیری‌ها «محمد الشیخ» یکی از سرکردگان لیبیایی داعش در منطقه مشاهده می‌شد.

عملیات‌های روز گذشته ارتش سوریه اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور بیش از پیش داعش را از مناطق اطراف این فرودگاه به عقب راند و دامنه کمربند امنیتی این فرودگاه را گسترش داد تا به این ترتیب نیروهای ارتش سوریه تنها چند کیلومتر با مقرها و مواضع داعش در شهر المو حسن و شهرک البو عمر فاصله داشته باشند.

منابع میدانی سوری در خصوص نبردهای اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور تاکید می‌کنند که شمار زیادی از عناصر خارجی داعش به دلیل ضربات مهلکی که دریافت کردند، از میدان‌های نبرد فرار کرده و تروریست‌های محلی را یکه و تنها در میدان رها کرده‌اند.

این منابع با اشاره به اینکه یکی از مقرهای داعش در ریف دیر الزور شهرک البو عمر است، تاکید کردند، جنایات گروه تروریستی داعش علیه اهالی به حدی بوده که این شهرک هم اکنون خالی از سکنه است و اغلب عناصر داعش نیز به دلیل شدت حملات توپخانه‌ای و هوایی ارتش سوریه این شهرک را تخلیه و به سمت شهر المو حسن عقب نشینی کرده‌اند.

منابع مذکور تاکید می‌کنند که دو گروه تروریستی محلی «ضیاء الدخول» و «نوادگان الصحابه» که با داعش بیعت کرده‌اند، از شهرک البوعمر به سمت المو حسن عقب نشینی کرده‌ و به بهانه فرار عناصر خارجی داعش از مبارزه سرباز زده‌ و سلاح‌های خود را تحویل داعش داده‌اند.

خسارات وارده به داعش در استان دیر الزور به حدی بوده که پایگاه‌های اینترنتی نزدیک به داعش و دیگر گروه‌های تروریستی به این شکست‌ها و پیشروی ارتش سوریه در برخی نقاط اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور اذعان کرده‌اند.

منابع محلی تاکید می‌کنند، داعش برای جلوگیری از انتقال اخبار شکست‌های خود تمام ارتباطات استان دیر الزور را قطع کرده است. این درحالی است که 3 عنصر تکفیری داعشی روز گذشته در اثر شلیک افراد مسلح ناشناس کشته شدند، داعش این افراد را وابسته به گروه‌های امنیتی می‌داند که با ارتش سوریه در این منطقه فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها