امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144307
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ایران با دور زدن تحریم‌های غرب و با کمک ده‌ها شرکت آمریکایی مستقر در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ایران با دور زدن تحریم‌های غرب و با کمک ده‌ها شرکت آمریکایی مستقر در امارات روزانه صدها هزار بشکه نفت به مشتریان خود می‌فروشد.
به گزارش خبرگزاری انگلیسی «رویترز» از دوبی، ایران در حال دور زدن تحریم‌های غرب و فروش صد‌ها هزار تن نفت خام به طور ماهانه از طریق‌ شرکت‌های نفتی مستقر در امارات متحده عربی از شرکای آمریکا است.
بر اساس این گزارش، با وجودی‌که تحریم‌های آمریکا و اروپا در سال 2012، واردات و خرید نفت ایران را جهت فشار بر این کشور در مذاکرات هسته‌ای منع کرده بود و واشنگتن حتی در این زمینه متحدان جهانی خود را برای ضربه زدن به خطوط کشتیرانی‌ بخش نفتی ایران تحت فشار گذاشته بود اما با این وجود ایران با استفاده از روش‌های ابداعی  موفق به دور زدن تحریم‌ها شده است.
منابع مطلع  نفتی همچنین مدعی شدند که ایرانیان با خاموش کردن سامانه‌های رهگیری، فروش نفت از کشتی به کشتی ، استفاده از بنادر دور افتاده در این زمینه  و ترکیب نفت تولید ایران با محصول دیگر کشورها و با تغییر مشخصات ظاهری کشتی ، نفت تولید خود را با اسنادی که نشان می‌دهد نفت مذکور در عراق تولید شده است را به فروش می رسانند.
این منابع از بندر فجیره امارات متحده عربی و وجود واسطه‌های فراوان برای خرید نفت ایران خبر دادند و گفتند که واسطه‌ها متوجه ایرانی بودن حامل انرژی نیستند.
رویترز در خاتمه این گزارش نوشت:بر اساس ارزیابی‌های منابع فعال در بخش خرید و فروش نفت،صادرات نفت ایران در ماه  اخیر حدود 2 میلیون چهار صد هزار تن رسیده است.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار