امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144315
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسن حبیب‌اله زاده کاردار ترددی جمهوری اسلامی ایران در انگلستان و ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسن حبیب‌اله زاده کاردار ترددی جمهوری اسلامی ایران در انگلستان و نماینده  کشورمان در سازمان بین‌المللی دریانوردی با کوجی سکیمزو دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی (آیمو) دیدار کرد.

در این ملاقات حبیب‌اله زاده، با اشاره به موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد ایران، داشتن سواحل طولانی کشورمان در خلیج فارس، دریای خزر و دریای عمان و فعالیت‌های متنوع دریایی کشورمان از جمله حمل و نقل دریایی توسط شرکت‌های مختلف کشتیرانی، توسعه صنایع دریایی و بندری، فعالیت‌های مربوط به کشتی سازی و ارائه خدمات دریایی و بندری، بر رعایت استانداردهای آیمو از سوی ایران به عنوان یکی از اعضاء با سابقه آن سازمان تاکید کرد.

 نماینده کشورمان در آیمو، با اشاره به اهمیت آیمو در صنعت کشتیرانی بین‌المللی و تنظیم قواعد بین‌المللی مربوط به ارتقاء ایمنی دریانوردی و حفظ محیط زیست دریایی و همچنین آموزش کیفی دریانوردان، آمادگی کشورمان برای توسعه و تقویت تعاملات با این سازمان بین‌المللی را  اعلام کرد.

در این دیدار سکیمزو به عضویت ایران در سازمان بین‌المللی دریانوردی (آیمو) از سال 1958 و مشارکت کشورمان در اجلاس‌های مختلف آیمو اشاره و خواستار ارتقاء همکاری‌ها فیماببن این سازمان و جمهوری اسلامی ایران شد.

وی اذعان داشت که ایران همواره یکی از کشورهای حامی آیمو بوده و در اجلاس‌های گوناگون آیمو مشارکت فعال داشته است.

براساس این گزارش، سازمان بین‌المللی دریانوردی طبق کنوانسیون مصوب 17 مارس 1948 تحت نظر سازمان ملل متحد تاسیس و اولین اجلاس کشورهای عضو آن از جمله ایران در 1959 برگزار شد. آیمو دارای علاوه بر مجمع، شورا و دبیرخانه دارای پنج کمیته اصلی و هفت کمیته فرعی است، که مباحث مربوط به حفظ و ارتقاء ایمنی و امنیت کشتیرانی بین‌المللی، حفظ محیط زیست دریایی، کاهش سوانح دریایی و ارتقاء ایمنی دریانوردان را با تنظیم اسناد بین‌المللی پیگیری می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها