امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144321
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین‌‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سید امیر موسوی» مدیر مرکز تحقیقات استراتژیک و روابط ...

به گزارش گروه بین‌‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سید امیر موسوی» مدیر مرکز تحقیقات استراتژیک و روابط بین‌الملل ایران با حضور در برنامه مناظره‌ای «الاتجاه المعاکس: دو رویکرد متناقض» شبکه تلویزیونی الجزیزه قطر تحت عنوان «آیا باور دارید که یک دشمنی حقیقی بین اسرائیل و محور مقاومت وجود دارد؟»، در واکنش به اتهامات میهمان دیگر این مناظره که ایران را به دخالت در کشتار مردم سوریه متهم کرد، با قرائت آیه شریفه «یریدون لیطفئوا نور الله بأفواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون: مى‏‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا- گر چه کافران را ناخوش افتد- نور خود را کامل خواهد گردانید.» تاکید کرد که این آیه بر شبکه الجزیزه، برنامه الاتجاه المعاکس و شخص «فیصل قاسم» مجری این برنامه صدق می‌کند.

انقلاب اسلامی ایران لرزه بر اندام مستکبران انداخت

وی در مناظره با دکتر ابراهیم حمامی مدیر مرکز مطالعات «الشروق» فلسطین در لندن و از مخالفان سرسخت محور مقاومت، با بیان اینکه مقاومت نیازی به تبلیغات و بهبود محبوبیتش نزد افکار عمومی ندارد، سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به همه آزادگان جهان و هواداران مقاومت اسلامی تبریک گفت و تاکید کرد که پیروزی انقلاب اسلامی لرزه بر اندام مستکبران و مرتجعان منطقه انداخته است.

ایران حامی همیشگی آرمان فلسطین

موسوی دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی ایران را ناشی از مواضع تهران در حمایت از آرمان فلسطین خواند و با یادآوری تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و گشایش سفارت فلسطین در تهران، اتهامات مطرح شده توسط حمامی را نمونه‌ای از گزارشات مراکز مطالعاتی صهیونیسم در لندن خواند.

وی در پاسخ به ادعاهای حمامی که بسیار عصبانی و پر استرش در این برنامه ظاهر شد، درباره رویارویی محور مقاومت و رژیم صهیونیستی و تحولات اخیر در قنیطره سوریه و پاسخ حزب الله در مزارع اشغالی شبعا، گفت: حزب الله به عملیات «مزارع شبعا» اکتفا نمی‌کند و این امر در صدور بیانیه شماره یک آنها تجلی پیدا کرد. رزمندگان مقاومت خود می‌دانند کجا و چگونه پاسخ دهند.

 

 

موسوی اتهامات مطرح شده توسط مجری این برنامه مبنی بر اینکه «یکی از معاونان وزیر امور خارجه ایران سرنگونی نظام بشار اسد را عامل تهدید کننده امنیت اسرائیل خوانده است» را به شدت تکذیب کرد که چنین امری عصبانیت فیصل قاسم شد. آرامش موسوی همواره مجری و طرف دوم مناطره عصبانی کرده است.

رسوایی ائتلاف اسرائیل و تروریست‌ها در سوریه

مدیر مرکز تحقیقات استراتژیک و روابط بین‌الملل حمایت فرماندهان مقاومت فلسطین از جمله فرمانده گردان‌های نظامی مقاومت حماس از عملیات حزب الله در مزارع اشغالی شبعا را بیانگر مواضع اصلی ملت فلسطین در حمایت از محور مقاومت خواند و تاکید کرد که هر گاه ارتش و ملت سوریه بر افراد مسلح پیروز شوند، اسرائیل به یاری گروهک‌های تروریستی داعش و جبهه النصره برخاسته است.

حمامی هم در واکنش به موسوی با بیان اینکه عملیات شعبا یک نمایش ساختکی است و آنچه در شبعا رخ داد حرکتی برای فلسطین نبود بلکه انتقام برای کشته شدن (شهادت) یک سردار ایرانی بود، مدعی شد که حزب الله بیش از آنکه ابزاری برای مقابله با صهیونیست‌ها باشد تبدیل به ابزاری برای ایران شده است.

بر اساس این گزارش،  موسوی در پاسخ به اتهامات حمامی که هر لحظه بر عصبانیتش افزوده می‌شد، تاکید کرد که تحولات سوریه که منجر به کشتار مردم شده در واقع تلاشی هماهنگ شده با اسرائیل با حضور محور غربی_عربی بوده است.

در ادامه این مناظره که به جنجال کشیده شده بود فردی به نام «محمد درکوشی» کارشناسان تکفیری کویتی روی خط الجزیره آمد و در ابتدای صحبت خود با مطرح کردن اظهاراتی تند علیه شیعیان و ایرانی‌ها تفکرات تکفیری خود را به نمایش گذاشت و مدعی شد که هدف حزب الله هیچگاه فلسطین نبوده است.

در مقابل امیر موسوی هم با رد اظهارات این کارشناس وهابی گفت: مقاومت در سوریه در حال دفاع از خود در مقابل تروریست‌های تکفیری است. امروزه چشم مردم فلسطین به ایران و «سید حسن نصرالله»‌دبیر کل حزب الله لبنان است نه تکیفیری‌ها.

امیر موسوی در بخش پایانی صحبت‌هایش رژیم صهیونیستی را ترسو خواند و با بیان اینکه حزب الله دارای برنامه‌ای برای رویارویی با دشمن صهیونیستی است، تاکید کرد که مقاومت اسلامی لبنان از اسرائیل نمی‌ترسد بلکه برخی از عرب‌های سازشکار از اسرائیل می‌ترسند.
انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار