امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144342
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه در صفحه مجازی خود نوشت: در نشستی که اخیراً با ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه در صفحه مجازی خود نوشت: در نشستی که اخیراً با گروهی از تولید کنندگان ایرانی در مسکو داشتم به چند تحول مثبتی که اخیراً در روابط اقتصادی دو کشور در حال رخ دادن است، اشاره کردم. در حالی که پیش از این از تعرفه بالا، دشواری انتقال پول و سختی دریافت روادید به عنوان سه مشکل اساسی در روابط تجاری و اقتصادی ایران و روسیه یاد می‌شد، ولی با اقدامات صورت گرفته طی چند ماه اخیر هم اکنون اخبار خوبی در این زمینه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه با تمهیدات صورت گرفته و اقدامات انجام شده از سوی بانک ملی جمهوری اسلامی ایران هم اکنون انتقال پول بین روسیه و ایران از طریق بانک «میر بیزنس» در مسکو و صرافی بانک ملی در تهران به هر میزان ممکن است، خاطرنشان کرده است: علاوه بر این، وزارت صنعت و تجارت مکاتبات لازم و گفت‌وگو با اتحادیه اقتصادی اروپا و احادیث گمرکی را برای کاهش قابل توجه تعرفه‌ها بین دو کشور آغاز کرده و امید می‌رود در سال آینده شاهد امضای موافقتنامه بین طرفین باشیم. با توجه به اینکه روسیه جز با کشورهای مشترک المنافع تعرفه ترجیحی ندارد، در حال حاضر تنها راه استفاده از تعرفه پایین استفاده از کشورهایی مانند ارمنستان، آذربایجان و قزاقستان به عنوان واسطه صادرات به روسیه است.

سفیر کشورمان همچنین یادآور شده است که در سال 1394 تفاهم نامه جدید کنسولی بین ایران و روسیه امضاء خواهد شد که به میزان زیادی دریافت روادید برای تجار و گردشگران تسهیل خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها