امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144345
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه همچنان به عملیات خود مبنی بر مبارزه با گروه‌های مسلح ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه همچنان به عملیات خود مبنی بر مبارزه با گروه‌های مسلح تروریستی در مناطق مختلف سوریه از جمله جبهه عملیاتی ریف دمشق ادامه می‌دهند.
در جدیدترین عملیات‌ها، این نیروها موفق شدند، نقاط جدیدی را در مناطق غربی ریف دمشق و نزدیک به مرزهای سوریه و لبنان از جمله نقاطی در شهرک مرزی «معدر» و تپه‌های همجوار آن مانند «المریجات» و «المزبله» را آزاد کنند که مشرف به مانع نظامی «الهوی» است و خط مقدم گروه‌های مسلح در منطقه غرب «الزبدانی» به شمار می‌آید.
آزادسازی این تپه‌ها و نقاط درحالی انجام شد که چند روز پیش یگان‌های ارتش سوریه شهرک «کفیر یابوس» و تپه‌های اطراف آن مانند «الکتیبه الصاروخیه» و «الخزان» را آزاد کرده بودند.
یک منبع میدانی سوری درباره این عملیات‌های ارتش سوریه توضیح داد که عملیات‌هایی که از چند روز پیش در این منطقه آغاز شده بودند، روزهای آینده نیز با هدف دور کردن هرچه بیشتر گروه‌های مسلح تکفیری از بزرگراه بین المللی بیروت – دمشق، واقع در جنوب این منطقه ادامه خواهد یافت.
منبع مذکور توضیح داد که طی هفته گذشته دو گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» و «آزادگان شام» تلاش داشتند با تصرف دو شهرک یابوس و کفیر یابوس به بزرگراه بین المللی دمشق – بیروت نزدیک شوند که با شکست مواجه شدند.
هفته گذشته جبهه النصره و آزادگان شام جبهه‌ مهمی را در منطقه «الزبدانی»،‌ در جنوب سوریه گشودند که از جنوب غربی با دو استان درعا و قنیطره هم مرز است. این جبهه با آغاز تحرکات جبهه النصره از جنوب منطقه القلمون و آزادگان شام از مناطق سرغایا و غرب زبدانی به سمت دو شهرک یابوس و کفیر یابوس،‌ واقع در شمال بزرگراه بین المللی دمشق ــ بیروت و همزمان با تحرکات برخی گروه‌های خفته در این دو شهرک گشوده شد.
تحرکات جبهه النصره در این منطقه دارای نشانه‌ها و دلایل خطرناکی است، چون دو شهرک یابوس و کفیر یابوس در کنار بزرگراه بین المللی بیروت – دمشق قرار دارند و به این طریق جبهه النصره تلاش می‌کند، با تسلط بر این بزرگراه آن را قطع کند. با قطع بزرگراه دمشق – بیروت اوضاع منطقه «بقاع» مرکزی تحت تاثیر و سیطره این گروه قرار می‌گیرد، چون النصره و «داعش» مدعی هستند که دارای پایگاه مردمی گسترده در منطقه بقاع لبنان بویژه در میان آوارگان سوری مقیم این منطقه هستند، به همین دلیل نفوذ در بقاع لبنان به یکی از اهداف این دو گروه تبدیل شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها