امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۰۶:۱۰
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144360
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 15
«سید علی طاهری» نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی فارس گفت: این حرکت شهرداری در تهران ...

«سید علی طاهری» نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی فارس گفت: این حرکت شهرداری در تهران می‌تواند الگویی مناسب برای شهرهای دیگر نیز باشد از این حیث که این برنامه باید به طور هم زمان در شهرهای مختلف کشور اجرا شود.
طاهری با بابیان این که توجه به مفاهیم و ارزش‌های انقلابی در دولت اصلاحات به شدت کم رنگ شد تصریح کرد: متاسفانه در دولت اصلاحات این دست از اقدامات و برنامه‌های فرهنگی به شدت کم رنگ شد و به سمت مفاهیم غربی رفت که امیدواریم با این دست از اقدامات این انحراف به طور کامل جبران و ریشه های فرهنگ غربی در خاک ایران اسلامی جایی نداشته باشد.

وی با بیان این که کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص این اقدام شهرداری موافق و حامی است، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوباتی در خصوص لزوم رعایت و توجه به مفاهیم دینی، اررشی و انقلابی دارد که متاسفانه مورد بی توجهی است و مقام معظم رهبری حتی چند  سال پیش در بیاناتی از شورای شهر خواسته بودند که در این راستا قدم های جدی تر برداشته شود.

طاهری حفظ و نگهداری از این آثار را نیز ضروری خواند و گفت: باید توجه کرد که بعد از طراحی این دیوارها مورد رسیدگی قرار گیرند و خدایی ناکرده در اثر غفلت نگهداری نمای ان ها درگیر آلودگی و عدم رسیدگی نشوند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: انتظار می رود دیوارهایی در خصوص این اقدام انتخاب شود که در نواحی پر تردد پایتخت قرار دارد.

سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری در سه بخش مسابقه شاهدان شهر، بخش پژوهش و مروری بر آثار دیوارنگاری شهری، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود. هنرمندان در بخش مسابقه این رویداد هنری با موضوع قرار دادن،آیات، اذکار و روایات اسلامی، رویدادهای زندگی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و یاد و خاطره ایثارگران (شهدا و جانبازان) به نقاشی دیوارهای از پیش تعیین شده در شهر تهران می پردازند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار