امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144364
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 41
مجید راستی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیان داشت: تک داستانی دارم با ...

مجید راستی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیان داشت: تک داستانی دارم با عنوان & laquo;دماغ مترسک» که به زودی از انتشارات «سروش» به چاپ خواهد رسید.

وی اضافه کرد: کتاب «دماغ مترسک»، یک کار فانتزی است که به ماجراهای دماغ یک مترسک مربوط می‌شود و برای گروه سنی خردسالان نوشته شده است.

راستی ادامه داد: مجموعه 7 جلدی مصور با عنوان کلی «ماجراهای فندق و پسته» تا نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای مخاطبان خردسال به چاپ خواهد رسید که  مضمون آن نیز به ماجراهای دو تا عروسک مربوط می‌شود که در هر یک از جلدهای این مجموعه، اتفاق جداگانه‌ای برای این عروسک‌ها می‌افتد.

به گفته وی، مجموعه 7 جلدی «ماجراهای فندق و پسته» در واقع به مسائل اجتماعی خردسالان و کودکان می‌پردازد.

این نویسنده درباره کتاب «من و فیل من» که آن را هم  برای مخاطبان خردسال نوشته است، گفت: این کتاب، قصه کوتاهی است که به کمک تصویر و نوشته روایت و از  انتشارات «پیدایش» منتشر می‌شود.

وی اضافه کرد: یک کار 3 جلدی در انتشارات «به‌نشر» دارم که کار تصویرگری آن  توسط «عاطفه ملکی جو» صورت گرفته و با نام کلی «قصه‌های بی‌بی و بابا» به چاپ خواهد رسید.

راستی با بیان اینکه هر یک از کتاب‌های این مجموعه دربردارنده 10 قصه است، عنوان کرد: شخصیت‌های اصلی مجموعه کتاب‌های «قصه‌های بی‌بی و بابا»، پیرمرد و پیرزنی هستند که در روستا زندگی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، مجید راستی متولد 1333 در تهران و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته زبان و ادبیات فارسی است. که تاکنون بیش از 50 عنوان کتاب توسط این نویسنده منتشر شده است که از جمله آنها می‌توان به مجموعه دو جلدی «ماجراهای علی کوچولو» و کتاب «این سر دنیا، آن سر دنیا» توسط انتشارات به‌نشر و کتاب «چند تا دوست» از سوی انتشارات «سروش»، اشاره کرد.

مجید راستی در گذشته حدود 25 سال در گروه کودک شبکه دو سیما و 2 سال در گروه کودک شبکه اول سیما مشغول به فعالیت بوده است و اکنون بیش از 15 سال است که در انجمن نویسندگان کتاب کودک و نوجوان عضو فعال و ثابت است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار