امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144381
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 188
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غافلگیرى مخاطب، نخستین واکنش دیدارکنندگان از آخرین نمایشگاه سال گالرى اثر است؛ «ارائه تنها یک اثر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غافلگیرى مخاطب، نخستین واکنش دیدارکنندگان از آخرین نمایشگاه سال گالرى اثر است؛ «ارائه تنها یک اثر در گالرى اثر& raquo;، «زندگى» کانسپچوال آرتى از رضا لواسانى است که همه فضاى گالرى را به خود اختصاص داده است؛ میزى بزرگ و مجلل که قصد دارد زندگى را از منظر هنرمندش روایت کند و دیدار کننده باید گرد میز بچرخد و با تماشاى اشیا و موجودات روى میز، معناى خاص خود را دریابد؛ لذا بدیهى است اگر هر مخاطب بنا به تجارب زیسته‌اش از این اثر،به تلقى خاص خود دست یابد. 

اثر «زندگى» شامل میزى به شکل اِل به طول 17 متر است که روى آن علاوه بر ظروف معمول مانند بشقاب، کاسه و قاشق، مجسمه هاى کوچکى از اسب، پرنده، گلدان، شمعدانى حضور استعاره اى دارند که بر فرازشان چلچراغى بزرگ نصب است؛ جالب است که همه چیز این ضیافت با  تکنیک خمیر کاغذ (پاپیه ماشه) پدید آمده‌اند که در تحلیل اثر بسیار مهم است.

رضا لواسانى در میان انبوه دیدار کنندگان  توضیح درباره اثرش را به این بیت حضرت حافظ ارجاع داد که بر ورودى نمایشگاه دیوار نوشت شده است :« در ره عشق از آن سوی فنا صد خطر است؛ تا نگویی که چو عمرم به سر آمد رستم.»

مریم مجد مدیر گالری اثر درباره چیدمان پاپیه ماشه رضا لواسانی  گفت: این یک کار موزه‌ای محسوب است و قرار است گالرى اثر آن را در موزه ها و نمایشگاه های مختلف سراسر دنیا به نمایش بگذارد.

او با یادآورى این نکته که رضا لواسانی برگزیده چهارمین بی‌ینال مجسمه سازی است، این هنرمند را صاحب زبان هنرى خاص خودش معرفى نمود و گفت: ایده نو و زاویه نگاه خاص به زندگی، همیشه در آثار لواسانى جارى است که در طرز برخورد او با جهان هستی ریشه دارد، بنابراین اثر «زندگی » به صورت آنی شکل نگرفته و ماحصل یک جهان بینى خاص به هستى ست ؛ از این روست که لواسانى سه سال براى آن وقت گذاشت. غیر از این می توان گفت که این اثر گزیده ای از زندگی رضا لواسانی تا به امروز است و به این جا ختم نمی شود و این زندگی ادامه دارد.»
مدیر گالرى اثر خاطرنشان کرد: این نمایشگاه آخرین نمایش سال ٩٣ گالری اثر است و چون نمایشگاه ویژه‌ای است زمان آن را بیشتر از نمایشگاه‌های قبلی گذاشتیم و تا 20 اسفند ماه در گالری اثر به تماشاست تا مخاطبان به بازدید از این اثر استثنایی بیایند و از نزدیک شاهد روایتی از زندگی باشند.

گالرى اثر یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 11 تا 20 و جمعه ها 16 تا 20 زندگى را نمایش مى دهد؛ گالرى اثر خیابان ایرانشهر، خیابان برفروشان، روبروی خانه هنرمندان، شماره 16 واقع است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها