امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144385
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست مطبوعاتی فیلم سینمایی «تگرگ و آفتاب» دقایقی پیش با حضور رضا کریمی ...

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست مطبوعاتی فیلم سینمایی «تگرگ و آفتاب» دقایقی پیش با حضور رضا کریمی کارگردان، علیرضا برازنده مدیر فیلم‌برداری، مهدی جودی تدوینگر، حسین مجد طراح صحنه و لباس، علیرضا غفاری منتقد، پیام دهکردی، کسرا عزیزا  و پردیس احمدیه بازیگران فیلم «تگرگ و آفتاب» برگزار شد.

در ابتدای این نشست کریمی در مورد شرایط تولید فیلم خود گفت:‌ زمانی که پیش‌تولید این کار را شروع کردم تا زمانی که آن را به جشنواره تحویل دادیم چیزی حدود 4 ماه طول کشید.

وی ادامه داد: این فیلم را با هزینه شخصی خودم و با حمایت فارابی ساختم.

کریمی درباره انتخاب نام فیلم گفت: اسم فیلم ارتباطی مستیم با قصه ندارد و بعد از پایان قصه این اسم به ذهنم رسید شاید همه ما با چنین لحظه‌ای (تگرگ و آفتاب) در فصل بهار مواجه شده باشیم که لحظه کوتاهی است. در ادامه اینکه همان زمان حس کردم این اسم می‌تواند بهترین نام در جهت روایت حال و هوای داستان فیلم باشد.

کارگردان فیلم «تگرگ و آفتاب» در مورد انتخاب بازیگران فیلم خود گفت:‌برای انتخاب نقش یحیی حتماً می‌بایست از یک بازیگر جدید استفاده می‌کردم تا مخاطب هیچ ذهنیت و پیشینه‌ای از او و بازی‌های سابقش نداشته باشد. همچنین ترجیح‌مان بازیگری بود که حتماً تجربه آثار تئاتری را هم داشته باشد و در کنار او از بازیگرانی استفاده کردیم که ترکیب درستی در کلیت کار را شامل شود.

وی درباره اقتباس قصه از داستان داش‌آکل صادق هدایت گفت: طرح اولیه فیلم‌نامه ما ارتباط زیادی با داستان داش‌آکل نداشت و حین نگارش هم سعی کردم تا از آن داستان دور شوم و مبنای اصلی ما براساس این قصه نبود اما در ادامه از آن استفاده کردم که در تیتراژ هم ذکر شد.

در ادامه این نشست پیام دهکردی در ابتدای سخنانش با اشاره به حضور کمال تبریزی در بین حضار گفت: بسیار خوشحالم که چهره مهربان کمال تبریزی را در این نشست می‌بینم و باعث افتخارم است که ایشان در این جلسه حضور دارند و همیشه هم قدردان مهربانی و آموزه‌های این عزیز هستم.

وی درباره ایفای نقشش در این فیلم گفت: زمانی که این کار به من پیشنهاد شد حس کردم با حضورم در این فیلم حال خوبی خواهم داشت بخش مهمی از این موضوع برمی‌گردد به این که رضا کریمی فرد ساده و بی‌تکلفی  است و دوست داشتم که با او همکاری داشته باشم وگرنه خودم هم می‌دانم که چیزی مشابه این نقش را در فیلم‌های مختلف چیزی نظیر «یک تکه نان» و «تراژدی» بازی کرده‌ام.

به گزارش فارس، علیرضا برازنده بیان داشت: در طول تولید این کار تعامل خوبی با کارگردان داشتیم و باید بگویم که به 90 درصد از خواسته‌هایمان رسیدیم. نکته‌ای که ایشان تأکید داشتند حتماً در فیلم رعایت شود فیلم‌برداری ساده، روان و متناسب با قصه‌ای بود که به تصویر کشیده شد.

وی ادامه داد:‌ در این فیلم تا جایی که امکانش بود می‌خواستیم نورپردازی توسط مخاطب حس نشود و تک‌تک پرسوناژ‌ها سایه کمتری داشته باشند. در اصل می‌خواستیم آفتاب کمتری در تصویر دیده شود حتی در نورپردازی‌های داخلی نیز از نور رفلکس استفاده کردیم.

در ادامه کسرا عزیزا که اولین تجربه بازیگری‌اش را با حضور در این فیلم رقم زد، گفت: حضورم در این فیلم تجربه بزرگی بود در همان روز اول که رضا کریمی را دیدم با او ارتباط خوبی برقرار کردیم. شاید کمی نگران بودم از این بابت که تجربه اولم بود و ایشان در این زمینه به من امید می‌دادند حتی هنوز جمله‌ای که روز اول به من گفتند در خاطرم است «تو بیا محکم در این فیلم حضور داشته باش و من هم مثل شیر پشت تو هستم»

وی ادامه داد: بازیگران مقابلم آنقدر با من گرم و صمیمی و دوستانه رفتار کردند و نکاتی که لازم بود را به من می‌گفتند که هیچ خلایی از این بابت حس نمی‌کردم.

پردیس احمدیه در این نشست گفت: از همان ابتدا رضا کریمی از من خواست تا فیلم‌نامه را نخوانم و به یکباره در موقعیت قصه قرار بگیرم.

وی ادامه داد: نقش گلی با سایر نقش‌هایی که تا به حال ایفا کرده‌ام تفاوت داشت و خیلی از من دور بود و کارگردان هم حین تولید مرحله به مرحله داستان را برایم تعریف می‌کرد و مرا در جریان ادامه روند قصه قرار می‌داد.

حسین مجد در ادامه نشست گفت:‌ از آنجایی که فضای قصه دهه 60 را روایت می‌کند طراحی صحنه و لباس در این اثر کار ساده‌ای نبود و همین جا از رضا کریمی بابت اینکه دستم را در این کار باز گذاشتند بسیار ممنونم.

مهدی جودی نیز گفت: زمانی که فیلم‌نامه را خواندم با قصه‌ای ساده مواجه شدم و برای من که تدوین کار را عهده‌دار بودم کار مشکلی بود اما با مشورت با کارگردان و گروه تلاش کردم تا به نتیجه دلخواهمان برسیم.

به گزارش خبرنگار فارس، نکته جالب توجه در برگزاری این نشست حضور کمال تبریزی و رضا میرکریمی در بین حضار بود که اتفاقاً سوژه خوبی هم برای عکاسان خبری شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها