امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14439
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 97
به گزارش فارس به نقل از پی سی مگ، گوگل قصد دارد پایگاه داده جامعی را ایجاد کند که اطلاعات آن به سادگی قابل به اشتراک گذاری باشد. چنین ابتکار عملی به ...

به گزارش فارس به نقل از پی سی مگ، گوگل قصد دارد پایگاه داده جامعی را ایجاد کند که اطلاعات آن به سادگی قابل به اشتراک گذاری باشد. چنین ابتکار عملی به سازمان های مختلف امکان می دهد تا تصاویر مربوط به سواستفاده جنسی از کودکان را به سرعت در فضای مجازی شناسایی و پاکسازی کنند.

برای تسریع این روند از فناوری جدیدی در پایگاه یاد شده استفاده می شود. فرایند یاد شده hashing نام دارد و در قالب آن هر تصویر به مولفه های متعدد و خاصی تقسیم می شود تا بتوان آن را صرف نظر از نوع فایل یا دقت تصویر شناسایی کرد.

به بیان دیگر، این فرایند به انگشت نگاری مطمئن از هرزه نگاری کودکان در اینترنت منجر می شود تا وب سایت های حاوی این نوع محتوای مستهجن به سادگی شناسایی شوند و همچنین تصاویر مستهجن مشابه به سرعت شناسایی و پاکسازی شوند.

فناوری hashing از سال 2008 به این سو برای مقابله به هرزه نگاری اینترنتی کودکان به کار گرفته شده و همکاری با تعداد دیگری از شرکت های اینترنتی برای ارتقای آن در حال انجام است. گوگل 5 میلیون دلار بودجه به ارتقای این طرح اختصاص داده که 1.5 میلیون دلار آن از سوی بنیاد نظارت بر اینترنت موسوم به Internet Watch Foundation و یک میلیون دلار دیگر آن از سوی مرکز ملی کودکان گم شده و مورد سواستفاده در ایالات متحده تامین شده است.

انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار