امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144392
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۵
تعداد بازدید: 193
ابراهیم کارخانه‌ای امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به موافقت مجلس با فوریت طرح «الزام دولت به حفظ دستاوردهای ...

ابراهیم کارخانه‌ای امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به موافقت مجلس با فوریت طرح «الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای» اظهار کرد: این طرح با 173 رأی موافق، 9 رأی مخالف و پنج رأی ممتنع از 205 نماینده حاضر در جلسه، تصویب شد.

وی گفت: با تصویب نهایی این طرح، در صورت تشدید تحریم‌ها از سوی آمریکا توافقنامه ژنو لغو و جمهوری اسلامی ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر خواهد گرفت.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان قاطعانه از این طرح حمایت کردند، آن را پشتوانه محکمی برای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای دانست و ابراز داشت: در این صورت قدرت چانه‌زنی تیم مذاکره‌کننده پای میز مذاکره با آمریکا بیشتر خواهد شد.

وی با گریزی به روند 12 سال مذاکرات هسته‌ای گفت: در طول این مدت و با وجود همکاری‌ گسترده جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، متأسفانه آمریکا همچنان روند زورگویی خود را در پیش گرفته و به دنبال اعمال قدرت بر ایران اسلامی است.

ایران اسلامی هیچ گاه از حق هسته‌ای خود کوتاه نخواهد آمد

کارخانه‌ای با بیان اینکه بارها و بارها صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران به نظام سلطه ثابت شده اما نمی‌خواهد دست از اعمال فشار نسبت به ایران بردارد، افزود: آمریکا به دنبال محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران به میزان دلخواه خود است، هرچند مسئله هسته‌ای فقط بهانه‌ای برای مقابله با جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی هیچگاه از حق هسته‌ای خود کوتاه نخواهد آمد، گفت: آمریکا بارها و بارها ثابت کرده که قابل اعتماد نبوده و نمونه آن نیز تشدید تحریم‌ها بعد از توافقنامه ژنو است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه آمریکا به دنبال تحمیل خواسته‌های نامشروع خود بر ملت ایران است، ابراز داشت: از آن جا که ایران به قدرتی بزرگ در عرصه جهانی تبدیل شده، آمریکا با هدف ایجاد فشار بر جمهوری اسلامی و تحمیل خواسته‌های خود به این کشور، به دنبال بازسازی چهره خود در دنیاست، هرچند تمام اینها خوابی بیش نبوده و مثل همیشه در حد حسرت و خواب و خیال باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/3140/ش‌‌30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها