امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144404
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۵
تعداد بازدید: 143
به گزارش گروه بین‌‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه واکنش‌ها به دعوت رئیس‌جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از

به گزارش گروه بین‌‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در ادامه واکنش‌ها به دعوت رئیس‌جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره درباره ایران، یک پایگاه آمریکایی از احتمال حضور نیافتن دموکرات‌ها در این سخنرانی خبر داد.

یک روز پس از سخنرانی سالیانه باراک اوباما در کنگره که در آن وی از قانونگذاران خواسته بود به مذاکرات هسته‌ای ایران فرصت داده و همچنین او تهدید به وتوی هرگونه تحریم تازه ایران کرد،‌جان بینر رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان از نتانیاهو برای سخنرانی سوم مارس درباره ایران دعوت کرد.

به دنبال پذیرش این دعوت از سوی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مقامات کاخ سفید و شخص اوباما تاکید کردند که با نتانیاهو در جریان سفرش به واشنگتن دیدار نخواهند کرد چرا که این سفر با هماهنگی آنها صورت نگرفته است.

پایگاه «پولیتکو» در گزارشی با بیان اینکه «دموکراتها احتمالا در سخنرانی بنیامنی نتانیاهو حضور نیابند»، نوشت: «جو بایدن(معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا و رئیس مجلس سنا) در میان آنهایی است که تعهدی به حضور در سخنرانی نخست‌وزیر اسرائیل نداده است».

در این گزارش آمده است: «البته او(بایدن) در این موضوع تنها نیست. بر اساس گفته‌های قانونگذاران و مشاوران آنها، ده‌ها عضو دموکرات مجلس نمایندگان به صورت خصوصی تهدید کرده‌اند که در سخنرانی سوم مارس نتانیاهو حضور نمی‌یابند».

«پولیتکو» درباره تنش‌های ناشی از سخنرانی بحث برانگیز نتانیاهو و مخالفت اوباما با آن می‌نویسد: «روابط نخست‌وزیر اسرائیل و رئیس‌جمهور اوباما که هیچ وقت خوب نبوده، به پایین‌ترین سطح خود رسیده است».

در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «دموکرات‌ها باید بین حمایت علنی و عمومی از اسرائیل و حمایت از اوباما توازن ایجاد کنند کسی که در تلاش برای توافق هسته‌ای با ایران با وجود مخالفتهای نتانیاهو است. نتانیاهو درباره این ابراز نگرانی داشته که رئیس‌جمهور آمریکا ساده‌لوح بوده است».

پایگاه آمریکایی نوشت: «سخنرانی نتانیاهو از سوی جان بینر رئیس مجلس نمایندگان و ران درمر سفیر اسرائیل در آمریکا ایجاد شد تا فرصتی برای نتانیاهو جهت هشدار درباره خطرات توافق پیشنهادشده با ایران باشد. این دعوت به نظر می‌رسد با این فهم اسرائیل همراه بوده باشد که پس از انتخابات میان دوره ای اخیر(و شکست دموکراتها) اوباما ضعیف شده است».

موضوع سخنرانی نتانیاهو درباره ایران در حالی همچنان در آمریکا و رژیم صهیونیستی خبرساز می‌شود که مذاکرات ایران و گروه 5+1 همچنان در حال پیگیری است و دو طرف برای رسیدن به یک توافق سیاسی تا زمان ضرب‌الاجل 24 مارس در تلاش هستند البته برخی خبرها از احتمال تمدید این ضرب‌الاجل حکایت دارد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار