امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14442
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 108
غلامرضا بستان منش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به همکاری سازمان بهزیستی برای ارائه مشاوره به منظور پیشگیری از ...

غلامرضا بستان منش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به همکاری سازمان بهزیستی برای ارائه مشاوره به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به کارگران در بنگاه‌های اقتصادی، اظهار داشت: این موضوع در قالب تفاهم‌نامه در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام خواهد شد و مددکاران به این قشر مشاوره خواهند داد.

مدیرکل اموراجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این تفاهم نامه به صورت آزمایشی در استان تهران و دو استان دیگر منعقد می‌شود، گفت: با شناسایی مراکز اقتصادی 50 تا 500 کارگر کلینیکی برای مشاوره در مراکز تولید و اقتصادی راه اندازی می‌شود.

به گفته بستان‌منش، نزدیک به 30 مرکز در استان تهران تاکنون شناسایی شده و در این راستا مشاوران و مددجویان سازمان بهزیستی خدمات مشاوره‌ای برای کارگران در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی، روابط خانواده، تربیت فرزندان و دیگر موارد ارائه می‌دهند.

وی تاکید کرد: اکنون در کل کشور نزدیک به 2500 خانه بهداشت وجود دارد که در این طرح در مرحله اولیه بیش از 40 درصد کارگران پوشش داده می‌شوند.

مدیر کل امور اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بررسی وزارتخانه از محیط کار و آسیب‌های وارده به کارگران تصریح کرد: معمولا کارگران کمتر در کنار خانواده حضور دارند و یا به دلیل حجم کار توجه کمتری به فرزندان دارند، باید برنامه ریزی کرد تا کارگران از چگونگی برقراری ارتباط با فرزندان، سبک زندگی و توجه به کانون خانواده بیشتر آشنا شده و سطح آن ارتقا یابد.

بستان منش بیان داشت: باید تلاش کرد سطح فرهنگی خانواده‌های کارگری افزایش یابد که نیاز به ایجاد بستری برای این موضوع داشت.

وی خاطرنشان کرد: سلامت و بهداشت روان کارگر باید فراهم شود، تا یک جامعه و خانواده هوشمند و با صلابت ایجاد شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها