امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144427
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۹
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; غلامرضا داداش‌زاده معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اشاره به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; غلامرضا داداش‌زاده معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اشاره به مهلت یک هفته& zwnj;ای قطع سیم‌کارت‌های ناقص و یا با مالکیت غیر اظهار کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای ساماندهی پایگاه داده‌ای اپراتور سیار که دارای مشخصات ناقص یا با مالکیت غیر هستند اولین مرحله را با ورود کد ملی شروع کرده‌اند که تاکنون تنها 25درصد از سیم‌کارتهای بدون هویت ساماندهی شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون اپراتورها با حدود 8پیامک ارسالی از مشترکان خواستار دریافت کد ملی شده‌اند عنوان کرد: برای مشترکان اپراتور اول پیامکی با عنوان "همراه اول" ارسال و از آنان درخواست می‌شود کد ملی خود را به  شماره 8980ارسال کنند و مشترکان اپراتور دوم نیز پیامکی با عنوان "ایرانسل" دریافت می‌کنند که بر اساس آ‌ن باید کد ملی خود را به شماره 272ارسال کنند.

داداش زاده با اشاره به اینکه در هر دو اپراتور تقریبا به یک میزان سیم کارت بی هویت و جعلی وجود دارد افزود: بر این اساس مقرر شد سیم کارت‌هایی که نسبت به اعلام کد ملی مالک سیم کارت به اپراتورها اقدام نکنند از نیمه اول ماه سیم کارت آن‌ها قطع شود اما به منظور فرصتی دیگر به مشترکان این مهلت یک هفته  تمدید و بعد از 22بهمن ماه قطع سیم کارت‌های بی هویت آغاز خواهد شد.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه با اشاره به آغاز مرحله دوم تکمیل اطلاعات سیم کارت مشترکان تصریح کرد: سومین مرحله پس از اینکه بخش عمده‌ای از کد ملی‌های مشترکان دریافت شد روند استعلام تعداد سیم کارت‌های ثبت شده آغاز می‌شود تا از این طریق پالایشی در این اطلاعات صورت گیرد.

وی  اظهار کرد: مسئولیت قطع سیم کارت‌های مشترکانی که در  فرصت تمدید شده یعنی تا  22بهمن ماه اقدام نکنند با خود مشترک است.

داداش زاده در پایان گفت: پس از قطع سیم کارت‌های این مشترکان سیم کارت‌های بی هویت و فاقد کد ملی، امور مشترکین، اپراتور اول و دوم و سوم تلفن همراه نیز باید آمادگی نقل و انتقالات و ارائه خدمات به مشترکان را داشته باشند. 

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها