امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14443
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 119
به گزارش فارس به نقل از تایمز مالی، کمیسیون اروپا بر این باور است که گوگل در مورد آندروید توافقاتی را با برخی شرکت های سازنده گوشی به عمل آورده تا ...

به گزارش فارس به نقل از تایمز مالی، کمیسیون اروپا بر این باور است که گوگل در مورد آندروید توافقاتی را با برخی شرکت های سازنده گوشی به عمل آورده تا رقبای خود را تحت فشار بگذارد.

بر این اساس رگولاتورهای ضد انحصار کمیسیون اروپا معتقدند گوگل حق لیسانس استفاده  و نصب آندروید را بر روی گوشی های هوشمند عمدا پایین آورده تا شرکت های سازنده گوشی را برای لغو قراردادهایشان با دیگر شرکت های عرضه کننده سیستم عامل همراه تحت فشار بگذارد یا اجرای آنها را به تعویق بیندازد. از جمله این شرکت ها می توان به اپل و مایکروسافت اشاره کرد.

کمیسیون اروپایی در همین ارتباط نامه ای 23 صفحه ای را برای شرکت های مختلف سازنده گوشی ارسال و 82 پرسش را در مورد عملکرد گوگل و رابطه کاری دو جانبه شان مطرح کرده است. گوگل در بسیاری از موارد نصب رایگان آندروید بر روی گوشی های ساخت برخی شرکت ها مانند سامسونگ را ممکن کرده و این امر شک کمیسیون اروپایی را موجب شده است.

رقبای گوگل معتقدند با این روش گوگل بازاریابی موثری را نیز برای دیگر خدمات خود مانند یویتیوب، جیمیل و نقشه به عمل آورده و قواعد رقابت منصفانه تجاری را رعایت نکرده است. گوگل پیش از این به علت انحصارطلبی تجاری در زمینه ارائه خدمات جستجو از سوی کمیسیون اروپا مورد پرسش قرار گرفته است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها