امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144435
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۹
تعداد بازدید: 284
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علیرضا جزینی که صبح امروز از پایگاه خبری ، مهدوی

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علیرضا جزینی که صبح امروز از پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بازدید کرده بود در جریان بازدید خود نگرانی اول مردم کشور را موضوع مواد مخدر خواند.

وی با بیان اینکه 24 سازمان و وزارتخانه زیر نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر فعالیت می‌کنند، گفت: طبق تحقیقاتی که به عمل آمده موضوع مواد مخدر نگرانی اصلی مردم ایران است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به تفاوت احساس امنیت و احساس ناامنی گفت: مردم کشور در حوزه مواد مخدر احساس ناامنی می‌کنند که یکی از دلایل آن هجمه بی‌اندازه استکبار جهانی در ارسال مواد مخدر به ایران است.

وی به کشف قرص و آمپول حاوی مواد مخدر در کشور اشاره کرد و گفت: برخی از کشفیات ما در زمینه قرص و‌ آمپول نشان می‌دهد که این مواد بدون اینکه جامعه به آنها نیاز داشته باشد به کشور وارد شده و توزیع می‌شود.

جزینی مواد مخدر صنعتی را دارای عوارض بسیار زیادی نسبت به مواد مخدر سنتی دانست و گفت: بسیاری از جرایم رخ داده در کشور به علت مواد مخدر صنعتی بوده و به عقیده من این رسانه‌ها هستند که به عنوان پل ارتباطی مردم و حاکمیت باید در این زمینه به آگاه‌سازی مردم کمک کنند.

وی در مورد نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی به مردم گفت:‌ برخی از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها حکم کدخدای رسانه‌ای را بر عهده دارند و زمانی که یک خبر را مخابره می‌کنند دیگر سایتها آن را بدون کم و کاست منعکس می‌کنند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: رسانه‌ها علاوه بر نقش اطلاع‌رسانی، وظیفه آموزش مشارکت و مشارکت‌خواهی را بر عهده دارد که می‌تواند نیازهای جامعه را برطرف کند فکر می‌کنیم این مشارکت در پیشگیری، درمان، کاهش آسیب‌های مواد مخدر و مقابله با تهیه و توزیع مواد مخدر مفید واقع شود.

به گفته وی انتقال اخبار حالت عکس هم پیدا کرده و رسانه‌ها اخباری را از سوی مردم به گوش مسئولان می‌رسانند که این اتفاق در حوزه مواد مخدر هم اتفاق افتاده و اطلاعات از مردم به دست مسئولان می‌رسد و با استفاده از آن کشفیاتی در زمینه مواد مخدر محقق می‌شود.

جزینی همچنین به وجود دو هزار و صد سازمان مردم نهاد در کشور اشاره کرد و گفت:‌ هزار و صد سازمان در حوزه درمان فعال هستند که شامل مراکز ماده 15 می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها