امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144451
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اشتون کارتر» که از سوی رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان نامزد وزارت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اشتون کارتر» که از سوی رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان نامزد وزارت دفاع این کشور معرفی شده، از نفوذ ایران در عراق ابراز نگرانی کرده و مدعی شده است که فعالیت‌های تهران، ماهیت فرقه‌گرایانه دارد.

کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا قرار است تا ساعتی دیگر صلاحیت کارتر را با حضور شخص وی، مورد بررسی قرار دهد. کارتر در آستانه این نشست، به صورت مکتوب به 300 سوالی که سنا در مورد موضوعات مختلف برای وی ارسال کرده، پاسخ داده است.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، وی در بخشی از این جوابیه مکتوب در رابطه با ایران نوشته است: «من نگرانی‌هایی در مورد ماهیت فرقه‌گرایانه فعالیت‌های ایران در عراق دارم.»

وی می‌افزاید: «ایالات متحده باید همچنان برای دولت عراق روشن کند که رویکرد ایران در عراق، مبانی شکل‌گیری حکومتی فراگیر در عراق، که برای شکست نهایی داعش لازم است، تضعیف می‌کند.»

کارتر در صورتی که از سوی کنگره تائید صلاحیت شود، از ماه جاری میلادی رسما فعالیت خود را به عنوان جایگزین «چاک هیگل» وزیر دفاع مستعفی آمریکا، که به دلیل اختلاف نظر با کاخ سفید و تحت فشار شخص رئیس‌جمهور از سمت خود کنار رفت، آغاز می‌کند.

در بخش دیگری از پاسخ کارتر به سنا آمده است: «به نفع ایالات متحده است که عراق با‌ثبات، متحد و تحت حکومتی فراگیر و مورد حمایت تمام مردم، باشد.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها