امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144454
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حجت‌الاسلام حسن ر‌وحانی دقایقی پیش در دیدار با فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حجت‌الاسلام حسن ر‌وحانی دقایقی پیش در دیدار با فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در تالار راه و شهرسازی افزود: کاهش قیمت نفت قطعا ما را در انجام خدمات برای آغاز سال جدید با مشکلاتی روبه‌رو خواهد کرد.
‌رئیس جمهور اشاره‌ای به سرمایه‌گذاری و سرمایه در گردش مناسب با توجه به فرصت‌ها هم توسط صنعت و هم معدن کرد و ادامه داد: باید در بخش‌های دیگری که امکان کارایی و بهره‌وری بیشتر است حرکت کنیم که از جمله این مسیرها حرکت به سمت فناوری‌های نوین و علوم هایتک است.
وی با تاکید بر اینکه امروز به جای سرمایه‌گذاری روی فولاد و صرف صنعت‌های قدیمی باید بر روی فناوری‌های نوین و علوم نو و جدید سرمایه‌گذاری صورت گیرد، تصریح کرد: باید با پر کردن فاصله خلأ میان وضعیت موجود و ایده‌آل در عرصه صنعت قدیمی که سخت و دشوار است به سمت فناوری‌های نوین که از فاصله کمتری نسبت به جهان برخوردار است، گام برداریم و مشکلات خود را کاهش دهیم.
روحانی اضافه کرد: می‌توان به عرصه پزشکی و توانایی پیوند مغز استخوان و صاحب نظر بودن ایران در این عرصه اشاره کرد.
وی سرمایه‌گذاری روی بخش‌های هنری، صنعت و هنر و همچنین توریست و گردشگری را از دیگر فرصت‌های نو و جدید دانست و افزود: برای آینده بلند مدت و ترسیم روزهای روشن آتی باید به سمت عرصه‌هایی اینچنینی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های جدید حرکت کنیم و البته این به معنای فراموش کردن مشکلات نیست.
رئیس جمهور گفت: در دولت یازدهم قدم‌های خوبی برداشته شده و در زمینه آب مورد نیاز استان تصمیم‌های خوبی از آغاز دولت اتخاذ کرده‌ایم.
وی ادامه داد: با وجود همه مشکلات، به آینده کشور امیدواریم چرا که در حدود یک سال و نیمی که خدمتگزار مردم بوده‌ایم ‌بر همه آنها فایق آمده‌ایم.
روحانی تاکید کرد: هیچ سرمایه‌ای بالاتر از سرمایه اجتماعی نیست و دولت به مردم اعتماد کرد و ان‌شاءالله مردم هم به دولت اعتماد کنند.
وی با بیان اینکه در آغاز دولت یازدهم با تورم 40 درصدی مواجه بودیم که امروز به همت و تلاش خود مردم و دولت شاهد تورم 16 درصدی هستیم، اضافه کرد: همچنین رشد منفی در 6 ماهه نخست سال 92 که منفی 1.9 بود با تلاش مسئولان و صبر مردم در سال 1393 به نقطه صفر و مثبت تبدیل شد.
‌انتهای پیام/63001/ش‌/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها