امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144466
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک نوار ویدئویی که به تازگی منتشر شده است، نشان می‌دهد یک افسر پلیس آمریکایی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک نوار ویدئویی که به تازگی منتشر شده است، نشان می‌دهد یک افسر پلیس آمریکایی در شمال شرقی & laquo;بالتیمور» ایالت «مریلند» آمریکا با استفاده از باتوم یک دختر نوجوان سیاهپوست را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و او را زخمی می‌کند و به سمت دوستان او حمله می‌برد و به صورتشان اسپری فلفل می‌پاشد.
به گزارش اسپوتنیک، این دختر نوجوان دبیرستانی ظاهراً بدون اقدام تحریک‌آمیزی مورد ضرب و شتم یک افسر پلیس مدرسه قرار گرفته است و زخمی شد و شدت جراحت به اندازه‌ای بود که پزشکان 10 بخیه به پیشانی‌ وی زدند.

در این نوار ویدئویی یکی از دانش‌آموزان نوجوان به نام «استار» از کنار یکی از افسران پلیس مدرسه عبور می‌کند و افسر پلیس مدرسه به حالت تحقیرآمیزی به او می‌گوید: دختر کوچولو بیا اینجا»

استار در پاسخ به این افسر پلیس می‌گوید: «اسم من دختر کوچولو نیست، اسم من استار است».

مادربزرگ این دختر آمریکایی می‌گوید که استار به سمت مأمور پلیس می‌رود و پلیس به سمت او حمله ور می‌شود و او را به شدت به دیوار می‌کوبد و در آن هنگام دو دوست استار نزدیک می‌شوند و تلاش می‌کنند که افسر پلیس را از این دختر جدا کنند اما پلیس به دنبال آنها می‌رود و با باتوم خود به آنها حمله می‌کند و یکی از ضربه‌های باتوم به سر یکی از دوستان استار وارد می‌شود.

والدین این دانش‌آموزان می‌گویند که مسوولان مدرسه آنها را از این حادثه مطلع نکردند و مقامات بیمارستان آنها را در جریان گذاشته‌اند.

وکیل یکی از خانواده‌های مذکور می‌گوید که افسر پلیس به سمت دوستان استار رفته و به سمت آنها اسپری فلفل پاشیده است.

بر اساس این گزارش، مسوولان مدرسه در ابتدا این دانش‌آموزان را به حمله به پلیس مدرسه متهم کرده بود اما انتشار این نوار ویدئویی نشان داد که افسر پلیس مذکور عامل این حمله خشونت‌بار بوده است.

طبق گزارش وزارت دادگستری آمریکا، شمار افسران تمام وقت که در مدارس شهرهای آمریکا مستقر شده‌اند بین سالهای 1997 تا 2007 افزایش 40 درصدی داشته است.

خشونت پلیس با دانش‌آموزان در آمریکا امر تازه‌ای نیست و در بسیاری از گزارش‌ها شاهد آن هستیم که پلیس‌ آمریکا تنها با یک تماس مسئولان مدارس ابتدایی، در صحنه حاضر شده و به خاطر خطاهای بسیار ناچیز این کودکان به آنها دستبد زده و این کودکان را در سراسر مدرسه به این حالت می گردانند تا تمامی دوستان آنها این کودکان دستبند زده شده را در این وضعیت ببینند. 

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار