امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144471
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عزت‌الله خان‌محمدی در نشست خبری که امروز به مناسبت برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر برگزار شد، اظهار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عزت‌الله خان‌محمدی در نشست خبری که امروز به مناسبت برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر برگزار شد، اظهار داشت: در دو ماه گذشته ستاد برگزاری بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر در شهرستان شمیرانات برگزار شد و در این ستاد دستگاه‌های مختلف حضور داشتند.

وی افزود: در مجموع در شهرستان شمیرانات 51 پروژه به ارزش 604 میلیارد ریال مورد بهر‌ه‌برداری قرار می‌گیرد که در حوزه آموزشی امروز مدرسه شهید مدنی با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان که بخشی از این اعتبار از سوی دولت و بخشی دیگر از سوی خیرین پرداخت شده بود با حضور رئیس جمهور مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

خان‌محمدی با تأکید بر اینکه مشکل اصلی این شهرستان شبکه ارتباطی است، گفت: جاده ارتباطی به سمت فشم، میگون و شمشک یک دسترسی محلی است نه یک شاهراه توریستی که با مکاتبات صورت گرفته با وزیر راه و شهرسازی مقرر شد هرچه سریعتر معضل این شهرستان حل شود.

فرماندار شمیرانات بیان داشت: در صورتی که مسیر شمشک به دیزین باز شود با توجه به معضلات شبکه‌های ارتباطی با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد که تا هنگامی که زیرساخت‌های لازم ایجاد نشود مخالف باز شدن این مسیر هستیم.

وی به مراکز درمانی در این منطقه اشاره کرد و گفت:‌ مقرر شده است در شمیرانات بیمارستان 560 تختخوابی احداث شود که شهرداری تهران و خیرین در این زمینه وارد شده‌اند و به زودی ساخت آن آغاز می‌شود.

خان‌محمدی بیان داشت: ترافیک شهرستان شمیرانات مشکلاتی جدیدی را ایجاد کرده است و حل این معضل از توان شهرداری منطقه یک خارج است لذا باید نسبت به حل این معضل هرچه سریعتر اقدام کرد چرا که ترافیک در این منطقه روزبه‌روز افزایش می‌یابد. با ایجاد تونل به سمت ولنجک و ایجاد زیرگذر و روگذر می‌توان نسبت به حل مشکل ترافیکی این منطقه اقدام کرد.

فرماندار شمیرانات گفت:‌ با شهرداری تهران، شورای شهر و مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی نیز مکاتباتی برای حل معضل ترافیک شهرستان داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با مسائل فرهنگی هزینه نشده است، گفت:‌ باید از نظر فرهنگی به این شهرستان توجه ویژه‌ای کرد چرا که ظرفیت‌های بسیاری در این منطقه است بنابراین می‌توان از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده کرد.

فرماندار شمیرانات بیان داشت: با توجه به وجود تفرجگاه‌هایی از جمله لواسانات، رودبار قطران و دشت لار در این منطقه، می‌توان نسبت به جذب گردشگر و توریست اقدام کرد و با داشتن طرح‌های اصولی، ضمن توسعه گردشگری مانع تخریب باغات و معضلات اجتماعی شد.

خان‌محمدی یادآور شد: می‌توان با ابلاغ سند جامع  گردشگری نسبت به اجرایی کردن طرح‌های مربوط به موضوع در دشت لار اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: تا آخر بهمن‌ماه مقرر شد شهرداری منطقه یک در لواسان، فشم و شمشک تفرجگاه‌هایی ایجاد کند و در روستاها نیز بوستان‌های روستایی احداث می‌شود تا در اختیار دهیاری‌ها برای ایجاد تفرجگاه‌ها قرار بگیرد.

فرماندار شمیرانات بیان داشت: در صورتی که در حوزه گردشگری متولی خاصی وجود نداشته باشد در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تخریب اراضی ملی خواهیم بود و دشت لار که هم‌اکنون قرار است به عنوان پارک ملی مطرح شود در صورتی که زیرساخت‌های لازم را نداشته باشد این پارک ملی نیز تخریب می‌شود.

خان‌محمدی یادآور شد: در بخش لواسانات در رودبار قطران تخریب‌های زیست محیطی و ساخت‌وسازهای غیر مجاز زیاد بوده است و در 6 ماه گذشته نسبت به تصرفات شکل گرفته احکام قضایی صادر و احکامی که در گذشته صادر شده بود و اجرایی نمی‌شد نیز در مرحله اجرا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در همین راستا ستاد مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز تشکیل شد و با همکاری و همراهی سایر دستگاه‌های ذی‌ربط حدود 105 هکتار از اراضی ملی تصرف شده رفع تصرف شد و 25 هکتار باقی مانده نیز تا پایان سال رفع تصرف خواهد شد.

فرماندار شمیرانات گفت: تصرفات دیگری در اراضی ملی وجود دارد که در مرحله کارشناسی قرار گرفته و یا پرونده‌های قضایی آنها تکمیل شده است.

خان‌محمدی یادآور شد: با تفاهم‌نامه صورت گرفته شهرداری منطقه یک قرار شده است تا در زمینی به وسعت 25 هکتار در ولنجک تفرجگاهی ایجاد کند و مقدمات این طرح برای لواسان و فشم نیز در حال انجام است.

وی درباره وضعیت هتل آرینا در شهرستان شمیرانات اظهار داشت: پرونده هتل آرینا در کمیسیون ماده 99 مورد بررسی قرار گرفت ولی نکته قابل توجه این است که چطور در طول 5 سال روند ساخت این هتل دیده نشده است و برای بازدارندگی از ساخت آن هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

فرماندار شمیرانات خاطرنشان کرد: برهمین اساس هیئتی 3 نفره از نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط تشکیل و گزارش نهایی را ارائه کرده‌اند که براساس آن گزارش در کمیسیون ماده 99 تخلف در حریم کیفی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً رأی این کمیسیون مبنی بر قلع بنای 3 طبقه و پرداخت 4 میلیارد و 600 میلیون تومان جریمه بوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها