امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144473
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، پیشروی چشمگیری را در جنوب شهر «حسکه»، ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، پیشروی چشمگیری را در جنوب شهر «حسکه»، مرکز استان حسکه، در شمال شرقی سوریه محقق کردند و تعدادی از روستاها و مزارع استراتژیک این منطقه را از سیطره گروه تروریستی تکفیری «داعش» آزاد کردند.

با آزادسازی این روستاها و مزارع عناصر تروریستی تکفیری داعش مجبور به عقب نشینی از مناطق جنوب شهر حسکه به سمت روستاهای مجاور در منطقه «المیلبیه» شدند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد که ارتش سوریه مناطق بین مناطق تحت کنترل ارتش و منطقه المیلبیه در جنوب شهر حسکه را آزاد کردند که مهمترین آنها روستای الجمو، مزرعة الجمو، الوطواطیه و بخش غربی روستای باب الخیر است.

این منبع میدانی سوری تاکید کرد که پیشروی ارتش سوریه و آزادسازی این مناطق عناصر داعش را به مناطق همجوار از جمله شرق روستای باب الخیر شدند.

منبع مذکور درباره اهمیت این پیروزی ارتش سوریه توضیح داد که به موجب این پیروزی هم اکنون منطقه «المیلبیه» که در تصرف داعش است، به محاصره ارتش سوریه درآمده و عملیات برای آزادسازی آن درحال تدارک است.

وی افزود:‌ محاصره منطقه المیلبیه بخشی از عناصر داعش را به عقب نشینی از این منطقه و حرکت به سمت شهر «الشدادی»، مهمترین پایگاه این گروه تروریستی تکفیری در جنوب حسکه و همچنین ریف رقه، بعنوان مهمترین پایگاه داعش در سوریه واداشت تا به این ترتیب مناطق جنوبی شهر حسکه شاهد برقرار امنیت و آرامش شود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها