امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144489
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مایک راجرز»، رئیس یکی از کمیته‌‌های تخصصی کمیسیون نیروهای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مایک راجرز»، رئیس یکی از کمیته‌‌های تخصصی کمیسیون نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای به خبر پرتاب ماهواره بومی «فجر» به فضا واکنش نشان داد.

اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع روز دوشنبه اعلام کرد متخصصان ایرانی موفق شده‌اند با فرمان رئیس‌جمهور  چهارمین ماهواره بومی جمهوری اسلامی ایران را با نام  «فجر» به فضا پرتاب و در مدار زمین قرار دهند.

آقای راجرز در این  این بیانیه که روز چهارشنبه روی وب‌سایت رسمی مجلس نمایندگان آمریکا قرار گرفت در واکنش به این خبر با ابراز نگرانی از پیشرفت‌های موشکی ایران به انتقاد از دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا پرداخته است.

وی با اشاره به لایحه بودجه پیشنهادی اوباما برای سال 2016 میلادی رئیس جمهور آمریکا را به تضعیف ارتش آمریکا متهم کرده است.

به گفته این نماینده ارشد کنگره، اوباما در حالی که کشورهایی مانند ایران به توسعه سامانه‌های موشکی پیشرفته و برنامه‌های فضایی خود ادامه می‌دهند کماکان فاقد هر گونه راهبرد بلند مدت برای ارتش و دفاع ملی آمریکا است.

در بخش دیگری از بیانیه راجرز آمده است: «این، برای دوست و متحد ما اسرائیل هم تحولی نگران‌کننده است. تهدیدهای مداوم ایران برای نابودی اسرائیل و پیشرفت‌های آنها در فناوری‌های موشکی باید مایه بیشترین نگرانی برای آمریکا باشد.»

انتهای پیام/ا. 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها