امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144494
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه پارلمان) تقاضای تحقیق و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه پارلمان) تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه برگزاری انتخابات هیأت مدیره اتاق تعاون مرکزی ایران در سال 1390 را مورد بحث و بررسی قرار دادند و به تصویب نرساندند.

کمیسیون اجتماعی مجلس گزارش این تقاضای تحقیق و تفحص را تقدیم صحن علنی مجلس شورای اسلامی کرده بود که البته این گزارش پیش از این در کمیسیون مذکور به تصویب رسیده بود.

وکلای ملت با 87 رأی موافق، 49 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از 198 نماینده حاضر در جلسه، با انجام چنین تحقیق و تفحصی مخالفت کردند و بر این اساس تقاضای مذکور به طور کلی از دستور کار خانه ملت خارج شد.

در بخشی از گزارش کمیسیون اجتماعی آمده است: تقاضای آقایان قاضی‌پور، قادری، فولادگر، نجابت، نادران و محجوب برای تحقیق و تفحص از نحوه برگزاری انتخابات هیأت مدیره اتاق تعاون مرکزی ایران در سال 1390 و نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتخابات مذکور طی نامه‌ای از سوی هیأت رئیسه مجلس به این کمیسیون ارجاع شد و پس از طی فرآیند قانونی موضوع ماده 214 آئین‌نامه داخلی شامل مکاتبات با مبادی ذیربط به منظور کسب اطلاعات لازم در دستور هفتگی این کمیسیون قرار گرفت و از متقاضیان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای حضور در نشست مزبور دعوت به عمل آمد. در جلسه مذکور ابتدا دلایل ضرورت انجام این تحقیق و تفحص از سوی متقاضیان استماع گردید و سپس مقامات حاضر از وزارت تعاون و رفاه اجتماعی، اتاق تعاون مرکزی و سازمان بازرسی کل کشور هر یک توضیحات و نکاتی را بیان کردند.

در ادامه این گزارش مندرج است: سپس با توجه به عدم اقناع متقاضیان تحقیق و تفحص ضرورت انجام مراحل قانونی تحقیق و تفحص درباره محورهای مندرج در درخواست تقدیمی متقاضیان به هیأت رئیسه، به رأی گذاشته شده و با اکثریت آراء به تصویب رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار