امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۲۰:۵۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1445
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 217
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز در جوار حرم مطهر امام (ره) برگزار شد با اشاره به اینکه این روز برای گرامیداشت دلاوری‌ها و فداکاری‌های نیروی زمینی و ارتش قهرمان جمهوری اسلامی ایران است، گفت: امروز یک روز بزرگ و تاریخی و ماندگار در حیات ارتش جمهوری اسلامی و نقطه‌ای ماندگار و الگو برای همه ارتش‌های مستقل جهان است.

وی افزود: امام عزیز ما بنیانگذار ارتش نوین ایران است یک ملت برای صیانت از استقلال و امنیت خود و برای حرکت در مسیر پیشرفت و عزت نیازمند اقتدار است اقتداری حقیقی که برآمده از توانمندی‌های ملی باشد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: اقتدار عاریه‌ای هرگز نخواهد توانست موجودیت یک ملت را حفظ کند.

احمدی‌نژاد گفت: نقطه اصلی اقتدار ملی در درون یک ملت ایمان به خداست که نقطه اصلی برای جوشش یک اقتدار واقعی است.

وی افزود: کسانی که به خدا ایمان دارند و خداوند را می‌پرستند به یک منبع عظیم و لایزال الهی متصل هستند. کسی که به خدا ایمان دارد جزو حزب‌الله است و حزب‌الله همواره غالب است و این سنت الهی است.

رئیس جمهور ادامه داد: اقتدار ملی که متکی به ملت باشد و بر اساس تجمیع توانمندی‌های یک ملت باشد، تجلی قدرت خدا خواهد بود و شکست ناپذیر است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: هرگز چنین ملتی طعم تلخ شکست را در برابر قدرت‌های برتر از خود را نخواهد کشید.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه اتکای به ملت نقطه اصلی اقتدار ملی است، گفت: خودباوری اعتماد به نفس و باور داشتن در برابر قدرت‌های پوشالی و نهراسیدن از آنها و باور به اینکه ما می‌توانیم پیش برویم یک منبع عظیم اقتدار است.

وی افزود: نوآوری و به روز بودن تجهیز شدن به انواع آموزش‌ها منبع اصلی اقتدار برای نیروهای مسلح است و حرکت در مسیر اهداف از پیش تعیین شده و منحرف نشدن از مسیر اصلی آن را تضمین می‌کند.

رئیس‌جمهور ادامه داد:‌ ما خدا را سپاسگزاریم که امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران تمام ویژگی‌های  اسلامی را برای نشان دادن اقتدار ملی خود را دارد. یک ارتش مومن،‌ خودباور و عمیقا معتقد به توده‌های مردم که در دل آنها جا دارد و همین مسئله سبب برتری آن می‌شود. ارتشی که تحت فرماندهی معظم کل قوا حرکت می‌کند و ماموریت‌های خود را انجام می‌دهد.

احمدی‌نژاد گفت: ‌ملتی که چنین ارتشی را دارد هرگز طعم تلخ شکست و ذلت را نخواهد چشید. ارتشی که مومن، ایثارگر، عاشق و با توانمندی‌های گوناگون است و از استقلال و امنیت ملت برای یک حرکت پرشتاب صیانت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه چنین ارتشی برای تامین امنیت نیازمند است‌، گفت‌:‌ ملت ایران در طول هزاران سال به دنبال صلح و امنیت در جهان بوده است و از نقاط حساس منطقه دفاع کرده است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ‌ارتش ایران با تدبیر و با دادن فرصت همکاری با سایر ملت‌های منطقه همواره به دنبال صلح بوده است در طول تاریخ ملت ایران همواره حافظ کل امنیت منطقه بوده است.

احمدی‌نژاد گفت: اما هر زمان که نیرویی بیگانه وارد منطقه شده سرآغاز اختلافات و شروع برخی از درگیری‌ها بوده است. اصلا حضور بیگانگان علت اصلی بسیاری از مشکلات موجود است.

وی افزود: هر ملت و کشوری که متکی به اقتدار ملی برآمده از استعدادها و توانمندی‌های مردم خود باشد، توانمندی حضور برای تامین امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را داشته باشد.

رئیس جمهور گفت: اقتدار عاریه‌ای هیچ‌گاه سبب ایجاد اقتدار نشده است و تجربه نشان داده است که تنها چنین اقتداری ذلت را برای آن کشور به ارمغان آورده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه پیام ملت ایران همواره به سایر کشورهای دنیا پیام صلح،‌دوستی و اقتدار به یکدیگر می‌دهد، گفت: ‌امروز ارتش عزیز ایران یک الگوی مناسب برای همه ارتش‌های مستقل جهان است. امروز ارتش عزیز، مقتدر و نیرومند ایران فعال‌تر در جهت صیانت از مرزها حرکت می‌کند. ارتشی که تحت فرماندهی مقام معظم کل قواست.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: ‌امروز خودباوری، ایمان به خدا و باور به ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران مهمترین منبع برتری ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس‌جمهور در پایان تصریح کرد: استقلال، صلح، عدالت و توجه و احترام به دیگران پیام اصلی ارتش و ملت ایران به تمام کشورها است و من در اینجا یاد و خاطره تمام دلاورمردی‌های نیروهای مسلح، ارتش و نیروی زمینی را گرامی می‌دارم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها