امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144513
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای به ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای به محمدجواد ظریف اعلام کرد: نتیجه دیپلماسی لبخندتان چه بوده است؟ آیا چیزی جز توطئه نفتی آمریکایی- سعودی عاید ملت کرده است، که هم ترمزی است برای چرخیدن سانتریفیوژها و هم اقتصاد و معیشت مردم؟

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

« خداوند هرگز بر [زیانِ‏] مؤمنان، براى کافران راه [تسلّطى‏] قرار نداده است. نسا -141

جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف

وزیر محترم امور خارجه

سلام علیکم

چندی است که در پی نامه نگاری‌ها و بیانیه‌های مختلف بدنبال این بودیم که در نشستی مستقیم با شخص شما نکات و سوالات خود پیرامون وضعیت و اقدامات دستگاه دیپلماسی کشور را بیان کنیم و جواب‌های شما را بشنویم. اما متاسفانه از سوی شما مورد قبول واقع نشد. با خود فکر می کردیم شاید مشغله زیاد باعث جلوگیری از برگزاری چنین جلسه میمون و مبارکی شده است. اما ناباورانه شما در مصاحبه‌ای اعلام کردید "هر چقدر می‌خواهند انتقاد کنند، پاسخی از من نمی‌شنوند".

جناب آقای وزیر خوب است بدانید که در نظام جمهوری اسلامی شما در جایگاهی قرار دارید که باید ضمن انجام خدمت، به آحاد ملت اعم از منتقد و موافق، مسئول و غیر مسئول پاسخگو باشید.

جناب آقای دکتر ظریف

ما می خواستیم از شما بپرسیم، که چرا برخلاف باورها و اصول دینی و انقلابی در مقابل دشمنان قسم خورده ملت، با لبخند و نرم خویی رفتار می کنید ولی در مقابل خودی های خون دل خورده برای کشور، تندخو و بی پروا سخن می گویید؟

می خواستیم بپرسیم، مگر این نیست که کشورهای غربی پیرو رئالیسم در سیاست خارجی هستند و شما هم بارها گفته اید که باید واقع بین بود؛ سلّما. آیا گمان نمی کنید رفتارهای اخیر نه تنها واقع بینی نیست بلکه خوشبینی مفرط است؟ چه اینکه بر اساس تجربه سی و چند ساله می بایست بدبینی را به سیاست خارجی آنهم در مواجه با آمریکا و کشورهای غربی لحاظ کرد.

می خواستیم بپرسیم، مگر این نیست که بنا بر حکم قرآن، دشمنان اسلام هیچگاه از مومنین راضی نمی‌شوند تا اینکه آنها دست از دین خود بردارند. پس چطور شما می خواهید با حفظ خطوط قرمز و حیثیت اسلامی از راه تعامل با غرب؛ آمریکا و کشورهای غربی که دشمن قسم خورده این مردم هستند را راضی کنید؟

می خواستیم بپرسیم، چرا در مقابل تمام هجمه‌هایی که کشورهای غربی علیه ملت ایران انجام دادند از فریبکار خواندن ملت ایران که شما نیز جزئی از آن هستید گرفته تا ملاقات با عاملین فتنه تا توهین به مقدسات اسلامی، سکوت کردید؟ البته وقتی از شما پرسیده شد، چرا واکنشی در خور انجام نمی دهید پاسخ دادید که این صحبت ها برای مصرف داخلیشان است. پس چرا شما حداقل برای مصرف داخلی در کشور موضع محکم و قویی نمی گیرید؟

می خواستیم بپرسیم، چرا در طول مذاکرات بگونه ای رفتار می کنید تا این گمان برود که شما آماده برقراری ارتباط با آمریکا هستید و باز هم این رفتار را طوری ادامه می دهید که انگار نه تنها آماده بلکه مشتاق برقراری این رابطه شوم و ننگین هستید؟ که اگر این طور باشد بدانید این رابطه، رابطه گرگ و میش و این دست دادن و ارائه لبخند، دست دادن و لبخند زدن به شیطان اکبر است.

می خواستیم بپرسیم، که آیا پیاده روی خود با آقای کری آن هم در وسط مذاکرات را غیر از پروژه عادی سازی روابط با آمریکا قلمداد می‌کنید؟

می‌خواستیم بپرسیم، که چرا در هنگامه توهین به پیامبر رحمت و مهربانی(ص) در مذاکرات بجای اخم و اعتراض به کسانی که از این توهین حمایت کردند، لبخند زدید و بعد هم به پاریس رفتید و از بهبود روابط با فرانسه که حامی توهین کنندگان و بازیچه دست صهیونیست هاست ابراز خرسندی کردید؟

می خواستیم بپرسیم، مگر هنگام لبخند زدن و پیاده روی صدای فریاد مسلمین و مبارزان جهان و اشک دیده کودکان مظلوم آواره فلسطینی را ندیده اید و نشنیده اید؟ یا اینکه نمی دانید جوانان لبنانی و عراقی و یمنی و فلسطینی و پاکستانی و همه جوانان عدالت خواه و استکبار ستیز جهان، چشمانشان به رفتار و مقاومت مردم و مسئولین ایرانی دوخته شده است؟

می خواستیم بپرسیم، مگر نشنیده اید که مردم کشور آذربایجان گفته‌اند که "از بعد از انقلاب آقا خمینی(ره) اگر ایرانی ها خندیده اند ما هم خندیده ایم و اگر گریه کرده اند ما هم گریسته ایم" پس چرا باز هم با لبخند حاکی از اشتیاق به برقراری رابطه با آمریکا، با دشمن خونین مسلمان دست دادید؟

می خواستیم بپرسیم، بعد از تمام این اقدامات چرا لااقل عذرخواهی نکردید و چرا هنوز هم حاضر به عذرخواهی از مسلمانان بخاطر این رفتار تاسف بار نیستید؟

می‌خواستیم بپرسیم، نتیجه دیپلماسی لبخندتان چه بوده است؟ آیا چیزی جز توطئه نفتی آمریکایی- سعودی عاید ملت کرده است، که هم ترمزی است برای چرخیدن سانتریفیوژها و هم اقتصاد و معیشت مردم؟ یا غیر از این بوده است که دانشجویان ایرانی را از نروژ اخراج کرده‌اند و حتی پس از یک سال به نماینده معرفی شده دولت برای حضور در سازمان ملل ویزا ندادند و دولت ناچار شد با معرفی فرد دیگر، از موضع خود عقب نشینی کند یا غیر از این است که تحریم های جدید را در دستور کار خود قرار دادند و شما فقط گفتید به روح توافق ژنو ضربه می زند؟

جناب آقای دکتر ظریف

دیدید که ما نه بی شناسنامه ایم و نه بی سواد و نه می‌خواهیم در کنار شیطان به جهنم برویم و نه مخالف مذاکره و توافق خوب هستیم بلکه دانشجویانی هستیم که از سر آرمان خواهی و استکبار ستیزی با شما سخن می گوییم. و اینها سوالات ما از شما بود که متاسفانه نیامدید تا جواب‌های شما را بشنویم. اما این سوال ها را پرسیدیم که به آنها فکر کنید و اگر خواستید پاسخ آنها را بدهید. هر چند ما از پاسخگویی شما نا امید شدیم و مجبوریم چاره ای دیگر بیاندیشیم.

جناب آقای وزیر

مجبوریم که به بند میم وصیت نامه پیر سفر کرده مان عمل کنیم چرا که خود را فرزندان انقلابی این ملت می‌دانیم و هر چه به شما مسئولین تذکر می دهیم باز راه خود را می روید و به آرمان های انقلاب توجه نمی‌کنید. پس مجبوریم که خود دست به کار شویم.
بگو: من فقط به شما یک اندرز مى‏دهم که: دو دو و به تنهایى براى خدا به پا خیزید، سپس بیندیشید که رفیق شما هیچ گونه دیوانگى ندارد. او شما را از عذاب سختى که در پیش است جز هشداردهنده‏اى [بیش‏] نیست. سبا-46

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها