امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144530
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 22
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فیصل مقداد» قائم مقام وزیر خارجه سوریه امروز چهارشنبه با علاءالدین بروجردی ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فیصل مقداد» قائم مقام وزیر خارجه سوریه امروز چهارشنبه با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت­‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با تأکید بر استمرار حمایت‌ها و پشتیبانی‌های کشورمان از دولت و ملت سوریه در مقابل هجوم تروریست‌ها و حامیان خارجی‌شان اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت قهرمانانه مردم و رهبران سوریه به ویژه شخص آقای بشار اسد در شرایط بسیار سخت و دشوار چهار سال تهاجم جبهه استکبار جهانی به سوریه را به شکست کشاند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و تروریست‌های تکفیری مورد حمایتش طی این مدت نتوانستند خللی در اراده مردم و رهبران سوریه در ایستادگی و مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس ایجاد کند، افزود: پایداری و ایستادگی قابل ستایش دولت و ملت سوریه موجب ایجاد تردید و چرخش در مواضع بسیاری از حامیان تروریست‌ها شده و بی‌تردید پیروزی نهایی در انتظار مردم و دولت سوریه است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به حادثه اخیر قنیطره و شهادت رزمندگان لبنانی و ایرانی تصریح کرد: این حادثه بهم پیوستگی صفوف محور مقاومت علیه رژیم صهیونیستی را نشان داد که موجب تقویت این جبهه شده است.

وی تأکید کرد: حادثه قنیطره، هماهنگی کامل گروه‌های تروریستی و رژیم صهیونیستی در سوریه را آشکار کرد.

بروجردی همچنین حمایت کامل کشورمان از طرح‌های گوناگون در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی در جهت حمایت از سوریه را مورد تأکید قرار داد.

در ادامه این دیدار «فیصل مقداد» قائم مقام وزیر خارجه سوریه با قدردانی از پشتیبانی‌های کشورمان از سوریه در دوره سختی و دشواری این کشور، یادآور شد: مناسبات ایران و سوریه روابطی راهبردی و برخاسته از عمق دوستی و مودت دو ملت است که تأثیرگذار در معادلات منطقه‌ای و جهانی خواهد بود.

وی همچنین مراتب همدردی و تسلیت رهبران سوریه را از شهادت سردار الله‌دادی در حمله تروریستی رژیم صهیونیستی در حادثه اخیر قنیطره ابراز داشت.

«فیصل مقداد» بر همین اساس با اشاره به موفقیت‌های اخیر ارتش و نیروهای مردمی کشورش در جبهه‌های مختلف متذکر شد: به برکت بهم پیوستگی صفوف و پایداری محور مقاومت بزودی شاهد شکست کامل تروریست‌ها و حامیان خارجی‌شان در سوریه خواهیم بود.

طرفین در ادامه این دیدار درباره آخرین تحولات سوریه در عرصه‌های سیاسی و منطقه‌ای گفت­‌وگو و تبادل‌نظر کردند.

انتهای پبام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها